Sākums » Farmācija » Austrumu slimnīcā nonāk sievietes, kuru pirktās magnija tabletes izrādījušās narkotikas
Austrumu slimnīcā nonāk sievietes, kuru pirktās magnija tabletes izrādījušās narkotikas
Sieviešu iegādātās tabletes. Foto no RAKUS arhīva.

Austrumu slimnīcā nonāk sievietes, kuru pirktās magnija tabletes izrādījušās narkotikas

Pagājušajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā samērā bezpalīdzīgā stāvoklī nonākusi 39 gadus veca sieviete ar savu 18 gadus veco meitu, kuru pirktās magnija tabletes izrādījušās narkotikas, ziņo RAKUS. Slimnīcas pārstāvji aicina iedzīvotājus neiegādāties neskaidras izcelsmes bezrecepšu medikamentus un uztura bagātinātājus.

Kā ziņo RAKUS pārstāvji, sieviete magnija tabletes noskatījusi pastkastē atrastā, melnbaltā reklāmas avīzītē, kur bijuši dažādu vitamīnu un minerālvielu preparātu apraksti. Piezvanījusi uz norādīto telefona numuru, un tabletes viņai atsūtītas caur pastu. Norēķinājusies un saņēmusi caurspīdīgu iepakojumu ar 100 četrkantīgām, rozā tabletēm. Uz iepakojuma bijusi norāde “Mg” (magnija simbols), informē RAKUS.

Abas ar meitu izdzērušas pa tabletei. Meita pirmā sajutusi, ka kaut kas nav kārtībā. “Gulēju un skatījos seriālu, kad pēkšņi jutu – reibst. Skatiens sānos sāka migloties. Piegāju pie spoguļa – zīlītes milzīgas, acis gandrīz pilnīgi melnas. Saku – mammu, ar tiem vitamīniem kaut kas nav kārtībā! Viņa uzreiz zvanīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Pēc tam vairs vispār neko nevarēju izdarīt, brālis man uzvilka botes. Mierīgi nogulēt arī nevarēju – bija izteikts nemiers, visu laiku jutu vajadzību kustēties. Man bija bail, ļoti nepatika tā sajūta,” slimnīcā pastāstījusi pusaudze. Pēc kāda laika līdzīgas pazīmes parādījušās arī mātei, pēc tam pievienojušās halucinācijas.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde abas sievietes nogādājusi Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

“Pacientes iestājās samērā bezpalīdzīgā stāvoklī, bija apjukušas, ar zināmu kritikas deficītu un izteiktām halucinācijām. Toksikoloģiskā analīze liecina, ka sievietes, pašas to neapzinoties, bija lietojušas ekstazī,” stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas toksikologs Roberts Stašinskis.

Sievietes saņēmušas visu nepieciešamo palīdzību un jau nākamajā dienā izrakstītās mājās, taču, kā norāda slimnīcas pārstāvji, – atliek tikai minēt, kā viss būtu beidzies, ja viņas būtu iedzērušas vairākas tabletes. Par notikušo informēta Valsts policija.

RAKUS pārstāvji atgādina, ka bezrecepšu medikamentiem jābūt reģistrētiem Zāļu valsts aģentūrā, savukārt uztura bagātinātājiem – Pārtikas un veterinārajā dienestā, pretējā gadījumā to lietošanas sekas nav prognozējamas. Par vitamīnu un minerālvielu lietošanas nepieciešamību ieteicams konsultēties ar ārstu un šādus preparātus iegādāties tikai licencētās aptiekās.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*