Sākums » Jaunākie raksti » Barča aicina NVD neslēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kas atsakās strādāt ar e-veselību
Barča aicina NVD neslēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kas atsakās strādāt ar e-veselību
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija.

Barča aicina NVD neslēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kas atsakās strādāt ar e-veselību

Nacionālajam veselības dienestam (NVD) nākamgad nevajadzētu slēgt līgumus ar ģimenes ārstiem, kuri nav noslēguši līgumu par e-veselības sistēmas lietošanu, šodien, 27. septembrī, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde teikusi deputāte Aija Barča (attēlā).

Pēc viņas domām, NVD nevar slēgt līgumus ar ģimenes ārsta praksi, ja tai nav noslēgts līgums par e-veselības sistēmas lietošanu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Savukārt deputāts Mārtiņš Šics norādījis, ka nepiekrīt Barčas ierosinājumam, jo netic, ka 70% ģimenes ārstu atsakās strādāt ar kvalitatīvu sistēmu. Pēc viņa domām, sistēma esot brāķis.

Vienlaikus deputāts Artuss Kaimiņš aicinājis NVD amatpersonas pašas nenodarboties ar ģimenes ārstu pārliecināšanu, bet gan izveidot tādu kā “avārijas brigādi”, kas brauc pie ģimenes ārstiem un skaidro visu par e-veselības lietošanu un nepieciešamību.

Veselības ministres padomniece e-veselības projekta jautājumos Ilze Āboliņa izteikusies, ka patlaban e-veselību ģimenes ārsti izmanto par “šantāžas rīku”, un tiklīdz ģimenes ārsti saskatīs jaunas problēmas, sistēma tikšot izmantota. Āboliņa arī norādījusi, ka ģimenes ārstu pārliecināšanā netiek praktizētas represīvas metodes, bet gan tiek klātienē runāts ar visiem ārstiem, kuriem ir pretenzijas. “Mēs gribam panākt izpratni, bet citādi to nevar panākt,” teikusi ministres padomniece.

Veselības ministrijas (VM) un NVD pārstāvji sēdē uzstājuši, ka e-veselības sistēma darbojas, un tagad tikai esot jāstrādā ar lietotāju piesaisti, īpaši ar ģimenes ārstiem.

Arī NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane norādījusi, ka visi ģimenes ārstu iebildumi ir realizēti, vai arī normatīvajos aktos noteikts, no kura laika tie tiks ieviesti. Piemēram, ģimenes ārstu iebildums par diagnožu ievietošanu e-darbanespējas lapās. Diagnozes tiks izņemtas no 1.marta, jo šādu izmaiņu ieviešana saistīta ar sistēmas visiem integrētajiem risinājumiem.

Savukārt, medicīnas lietās praktizējošā juriste, Latvijas Universitātes asociētā profesore Solvita Olsena sociālajā tīklā Twitter paudusi, ka deputāti aicina izmantot labi zināmās varas metodes pret ārstiem – piespiest un pakļaut. “Tas, ka ārsts nevar efektīvi strādāt, mazsvarīgi,” norādījusi Olsena.

Jau ziņots, ka no nākamā gada 1.janvāra e-veselības sistēmas lietošana būs obligāta, raksta LETA.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Vai die,kāda gudrīte! Tad Barča pasaki,ko darīt,ja ģim. ārsts izraxta e-recepti,bet aptiekā tā neatveras? Man pašai personīgi izrakstītām zālēm netieku klāt jau no 8. septembra! Un es neesmu vienīgā! Toties citā aptiekā atveras un viss ir o.k.! Palīdzības dienests saka,ka tā esot plaša problēma,pieraksta manas vaimanas un ar to arī viss beidzas.Bet pa to laiku klients aiziet uz citu aptieku …

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*