Sākums » Jaunākie raksti » Čakša Dzemdību nama kolektīvam nesola būtisku algu pieaugumu; mediķi grasās pamest darbu

Čakša Dzemdību nama kolektīvam nesola būtisku algu pieaugumu; mediķi grasās pamest darbu

Šodien, 16.februārī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Rīgas Dzemdību nama kolektīvu, lai pārrunātu ārstniecības personāla prasības attiecībā uz darba samaksas palielinājumu, ziņo Veselības ministrija (VM).

Tikšanās laikā A. Čakša uzklausījusi ārstus un vecmātes, kuri pauduši neapmierinātību ar lielo noslodzi, darba intensitāti, kā arī zemo atalgojumu, kā arī neapmierinātību ar iekšēju darba organizāciju Rīgas Dzemdību namā.

Veselības ministre uzsvērusi, ka ārstniecības personu atalgojums ir sasāpējis jautājums visā nozarē un viena no akūtākajām situācijām veidojas tieši dzemdību palīdzības nodrošinājumā. Tāpēc, lai nodrošinātu cilvēkresursu piesaisti stacionārajā sektorā un nodrošinātu kvalitātes prasības dzemdību palīdzības sniegšanai, no šā gada 1.janvāra tika palielināts dzemdību palīdzības tarifs par 50 eiro par vienu dzemdību gadījumu. Taču, kā jau iepriekš ziņojām, Rīgas Dzemdību nama personāls izteicis neapmierinātību, ka pēc šī tarifa palielinājuma ārstniecības iestādē atalgojuma pieaugums ir niecīgs, jo darba samaksa  paaugstināta arī iestādes administrācijai un tehniskajam personālam.

Taujāta, vai pārdalot no papildu piešķirtajiem 50 eiro lielāku daļu tieši atalgojumam, būtu iespējams izpildīt mediķu prasības Dzemdību centra virsārste Linda Grīnberga norādījusi, ka ar to būs par maz, jo arī šie 50 eiro esot tikai “ielāps”, jo valsts jau ilgstoši neesot maksājusi par dzemdībām adekvātu samaksu. Ginekologi un dzemdību speciālisti vēlas par stundu saņemt 10,1 eiro līdzšinējo 5,05 eiro vietā. Saņemot mazāk, piemēram, septiņus vai astoņus eiro stundā, ginekologi un dzemdību speciālisti neplāno piekāpties un ir gatavi rakstīt atlūgumus, sola Grīnberga. Savukārt vecmātes vēlas, lai atalgojums par stundu pirms nodokļu nomaksas pieaugtu no 3,05 eiro uz 5,5 eiro, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

leta_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*