Sākums » Jaunākie raksti » Līgumi par e-veselības izmantošanu noslēgti tikai ar 14,1% no ģimenes ārstu praksēm
Līgumi par e-veselības izmantošanu noslēgti tikai ar 14,1% no ģimenes ārstu praksēm

Līgumi par e-veselības izmantošanu noslēgti tikai ar 14,1% no ģimenes ārstu praksēm

Līgumi par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb e-veselības lietošanu noslēgti tikai ar 14,1% ģimenes ārstu prakšu, šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informējuši Veselības ministrijas (VM) pārstāvji.

Kā sēdē norādījusi VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole, Latvijā patlaban darbojas 1359 ģimenes ārstu prakses, taču par e-veselības lietošanu līgumi noslēgti ar 186, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Valsts kontroles (VK) padomes locekle Inga Vārava sēdē izrādījusi bažas par to, vai, šādu dinamiku turpinot, Nacionālais veselības dienests (NVD) spēs līdz 1.septembrim noslēgt līgumus ar visiem ģimenes ārstiem.

VM pārstāvji atzinuši, ka vislielākās problēmas esot tieši līgumu slēgšanā ar ģimenes ārstiem, taču problēma tiekot aktīvi risināta, un plānots apzvanīt katru ģimenes ārstu, lai noskaidrotu iemeslu, kas kavē pāriet e-veselības sistēmā.

Vienlaikus VM norādījusi, ka NVD nosūtījis Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA) iebildumus saistībā ar lēmumu, kurā par neatbilstoši veiktiem atzīti maksājumi 586 000 eiro jeb 5,78% no e-veselības projektā ieguldītā finansējuma.

Finanšu ministrijas (FM) pārstāve informējusi, ka 31.martā ministrijai Eiropas Komisijā (EK) jāiesniedz vērtējums par e-veselības Eiropas Savienības (ES) fonda līdzekļu izmantošanu, un, kaut arī ar ES finansējumu problēmu nebūšot, patlaban izskatoties, ka ziņojumā nāksies norādīt, ka 586 000 eiro ir neatbilstoši veikti maksājumi.

Tikmēr VM parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks norādījis, ka līdz 31.martam neko nedarīt un zaudēt finansējumu gandrīz 600 000 eiro apmērā esot bezatbildīgi.

Komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš norādījis, ka visu iesaistīto ministriju pārstāvjiem nepieciešams izveidot darba grupu, jo patlaban izskatoties, ka ministrijas un to padotās iestādes cita ar citu nesadarbojas.

Komisija nākamnedēļ, 21.martā, uzklausīs ministriju valsts sekretāru paskaidrojumus par projekta virzību, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*