Sākums » Farmācija » Notikusi tikšanās ar LFB prezidenta amata kandidāti, lai runātu par biedrības nākotni
Notikusi tikšanās ar LFB prezidenta amata kandidāti, lai runātu par biedrības nākotni

Notikusi tikšanās ar LFB prezidenta amata kandidāti, lai runātu par biedrības nākotni

17. oktobrī Farmācijas muzejā Rīgā notika tikšanās ar vienu no Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidenta amata kandidātiem – Daci Ķikuti, kas uz šo sanākšanu bija aicinājusi biedrības ilggadējos aktīvistus un sadarbības partnerus no aptieku nozares un valsts institūcijām.

Jau ziņojām, ka 11.oktobrī noslēdzās LFB kongresa delegātu un prezidenta amata kandidātu pieteikšanās. Par prezidenta amatam izvirzītajiem kandidātiem LFB informēs pēc 19.oktobra valdes sēdes, kurā šie kandidāti oficiāli tiks apstiprināti.

D. Ķikute sanākušos kolēģus iepazīstināja ar savu redzējumu par LFB nākotni un biedrības misiju, kā arī uzklausīja klātesošo domas par to, kādi darbi nākotnē biedrībā būtu jāveic. Galvenie jautājumi, kas tika izvirzīti biedrības veicamo darbu priekšplānā bija jautājumi par tālākizglītības procesa uzlabošanu, LFB izveidotā kvalitātes standarta nostiprināšanu likumdošanā, profesijas attīstību un farmaceita un farmaceita asistenta kompetenču, atbildības un pienākumu nodalīšanu, kā arī jautājumi par atsevišķu aptiekas pakalpojumu apmaksu no valsts, jaunu tehnisko risinājumu (e-veselības u.c.) ieviešanu aptiekās, biedrības tēla spodrināšanu, starptautiskās sadarbības attīstību un saliedētības veicināšanu biedru vidū un nozarē kopumā.

Diskusijas laikā tika skarti arī jautājumi par farmācijas studentu nodarbināšanu aptiekās, kas nereti veicina jauno speciālistu aizplūšanu no nozares, jo, pārāk agri uzsākot darba gaitas, viņi tiek nodarbināti dažādos palīgdarbos, strādā vēlu vakaros, ir pārslogoti, jo vēl jāvelta laiks studijām, tāpēc agri ir vīlušies aptiekas darbā. Tāpat tika runāts par klīniskā farmaceita lomas attīstību un stiprināšanu, kā arī par diskusiju kultūras veicināšanu un regulāru domu apmaiņu gan LFB iekšienē, gan sadarbībā ar dažādiem partneriem, lai lobētu LFB intereses.

D. Ķikute piekrita diskusijas dalībnieku paustajai idejai, ka biedrībai jāveido noteikta stratēģiskā komunikācija, lai vēl pārliecinošāk izietu sabiedrībā ar spēcīgu vēstījumu. Tāpat D. Ķikute pauda, ka, viņasprāt, LFB jāsaglabā politiskā neitralitāte, taču noteikti jādiskutē par profesionālām lietām, jāpiedalās dažādās sanāksmēs, diskusijās un jādelēģē tām cilvēki, kas jūtas stipri pārstāvēt biedrību konkrētos jautājumos. Arī starptautiskā sadarbība ir LFB prestiža jautājums – pēc Ķikutes domām, tā būtu jāatjauno, taču tai pamatā jābūt mērķtiecīgam plānam. Ja biedrībā būtu biedri, kas gatavi veidot un uzturēt starptautisku sadarbību, no kuras būtu kāds ieguvums, tam nepieciešamais finansējums atrastos.

D.Ķikute arī uzskata, ka ļoti svarīga ir jauno kolēģu iesaiste LFB darbā un aktivitātēs, lai “izaudzinātu” jaunu biedrības vadītāju un aktīvistu paaudzi, kas biedrības idejas un darbu turpinās nest nākotnē.

Vairāk par tikšanos lasiet žurnāla “Materia Medica” oktobra numurā, kas mēneša beigās būs pieejams visās Latvijas aptiekās.

Elīna Badune

E. Badunes foto.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Ar nepacietību gaidu oktobra MM numuru. Varbūt saņemsim vēl oktobrī……

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*