Sākums » Farmācija » Rosina nekonfiscēt zāles, ja tās Latvijā izplatītas neatļauti vai nav reģistrētas
Rosina nekonfiscēt zāles, ja tās Latvijā izplatītas neatļauti vai nav reģistrētas

Rosina nekonfiscēt zāles, ja tās Latvijā izplatītas neatļauti vai nav reģistrētas

Veselības ministrija (VM) rosina izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), nosakot, ka par Latvijā neatļautu vai nereģistrētu zāļu izplatīšanu neparedzēt to konfiscēšanu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Patlaban LAPK paredz, ka par Latvijā nereģistrētu vai neatļautu zāļu izplatīšanu uzliek naudas sodu izplatītājam – fiziskajai personai no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai – no 1400 līdz 7000 eiro, konfiscējot šīs zāles.

Kā skaidro VM, zāļu konfiskācija Veselības inspekcijai rada būtisku problēmu, jo konfiscētās zāles ir iznīcināmas, bet zāļu iznīcināšanu sedz no valsts budžeta līdzekļiem. Tāpēc gadījumos, kad persona pēc pārkāpuma konstatēšanas apņemas zāles izplatīt valstīs, kurās nav izplatīšanas ierobežojumu, lietderīgāk ir šīs zāles nekonfiscēt, lai nebūtu jātērē valsts budžeta līdzekļi zāļu iznīcināšanai. Tāpēc tiek rosināts no LAPK izņemt normu, ka šīs zāles ir konfiscējamas.

Kodeksā rosināts palielināt sodu par sanitāri higiēnisko un sanitāri pretepidēmisko noteikumu un normu pārkāpšanu. Patlaban par šādiem pārkāpumiem var uzlikt naudas sodu līdz 350 eiro. VM uzskata, ka soda naudas apmērs juridiskām personām ir jāpalielina, jo pašreizējais ir mazāks nekā pretepidēmisko pakalpojumu sniegšanas izmaksas. Piemēram, leģionelozes gadījumos daudzstāvu daudzdzīvokļu nama iekšējās ūdens apgādes sistēmas tīrīšanas un dezinfekcijas veikšanas izmaksas ir sākot no 430 eiro. Līdz ar to ministrija rosina, ka fiziskām personām par šādiem pārkāpumiem soda naudas apmērs ir no 10 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 2800 eiro.

VM arī rosina precizēt soda apmēru par ārstniecības iestāžu rīcību, nesniedzot ziņas iekļaušanai Ārstniecības iestāžu reģistrā. Veselības inspekcija ir konstatējusi gadījumus, kad ārstniecības iestādes vadītāji pēc ārstniecības iestādes reģistrācijas reģistrā iesniedz aktuālās ziņas novēloti, sniedz nepatiesas ziņas vai vispār nesniedz aktuālas ziņas. Lai nodrošinātu, ka reģistrā ir aktuālākā informācija, rosināts sodu par normas pārkāpumu noteikt no 50 līdz 350 eiro, ziņo LETA.

Grozījumi LAPK iesniegti izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Viens komentārs

  1. Cik aizkustinoši – fiziskie izplatītāji (tante pierobežā) varēs mierīgi andelēt, un, ja pieķers – pārčāpos uz citu Latgales sādžu un andelēs tur…Tā sacīt, laba manta nav jālaiž vējā…

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*