Lai pašvaldība varētu atvērt savu aptieku, sākotnēji tai jāizsludina konkurss komersantiem par tiesībām atvērt aptieku, un, ja konkursā nepiesakās neviens komersants, pašvaldība ir tiesīga atvērt savu aptieku. Tā nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāve Egita Diure.
Viņa informējusi, ka atbilstoši spēkā esošiem normatīviem aktiem pašvaldībai ir iespēja atvērt aptieku apdzīvotās vietas daļā, kur trīs kilometru rādiusā nav pieejama aptieka, kā arī apdzīvotā vietā, kur nav diennakts aptiekas.
Pēc Diures paustā, ZVA vienmēr atbalstījusi vietējo pašvaldību centienus nodrošināt farmaceitisko aprūpi teritorijās, kurās nedarbojas aptiekas vai to pieejamība ir ierobežota, tāpēc aģentūra augstu vērtē Daugavpils domes rūpes par veselības aprūpes pieejamību savas pašvaldības iedzīvotājiem, kas ir pamatā pašvaldības iecerei atvērt aptieku.
Pēc ZVA datiem, patlaban Daugavpilī ir 39 aptiekas, tostarp viena diennakts aptieka.
Latvijā patlaban darbojas trīs pašvaldību aptiekas – divas Jēkabpils novada pašvaldībā (SIA “Rubenes aptieka” Rubenes pagastā un SIA “Zasas aptieka” Zasas pagastā), kā arī viena – Smiltenes novada pašvaldībā (SIA “Līvena aptieka” Smiltenē).
Jau ziņots, ka Daugavpils pilsētas dome vērsusies Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) ar lūgumu rast risinājumu farmaceitiskās aprūpes nodrošināšanai pilsētas iedzīvotājiem, jo vairākos pilsētas mikrorajonos, piemēram, Križos, Gajokā un Cietokšņa mikrorajonā, netiek nodrošināta medikamentu pieejamība.
Nez ko nozīmē aģentūras ”augstais” vērtējums? Nav lasīts, ka aģentūra kaut ko novērtētu ”zemu”.