Sākums » Farmācija » “Olainfarm” akcionāri plāno pārvēlēt padomi un lemt par prasības celšanu pret uzņēmuma vadītāju un vairākiem padomes locekļiem

“Olainfarm” akcionāri plāno pārvēlēt padomi un lemt par prasības celšanu pret uzņēmuma vadītāju un vairākiem padomes locekļiem

Zāļu ražotāja “Olainfarm” akcionāri šodien, 22. novembrī, ārkārtas sapulcē plāno pārvēlēt padomi un lemt par prasības celšanu pret uzņēmuma vadītāju un vairākiem padomes locekļiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Akcionāru sapulcē plānots atsaukt no darba “Olainfarm” padomē Mārtiņu Krieķi, Irinu Maliginu, Pāvelu Rebenoku un Dainu Sirlaku, kā arī lemt par prasības celšanu pret Rebenoku, Maliginu, Krieķi un uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Oļegu Grigorjevu. Akcionāru sapulcē plānots arī lemt par pārstāvja iecelšanu minētās prasības uzturēšanai.

Attiecīgo prasību plānots celt par zaudējumiem, kurus minētās personas nodarījušas uzņēmumam, tostarp arī nepildot savus pienākumus kā krietniem un rūpīgiem saimniekiem.

Tāpat akcionāru ārkārtas sapulcē plānots veikt grozījumus statūtos, “Olainfarm” valdei nosakot nepieciešamību saņemt padomes piekrišanu virknē jautājumu.

Tostarp statūtos plānots uzlikt “Olainfarm” valdei pienākumu saņemt padomes iepriekšēju piekrišanu līdzdalības iegūšanai citās sabiedrībās, tās palielināšanai vai samazināšanai, “Olainfarm” meitassabiedrību dibināšanai, kā arī uzņēmumu vai to daļu iegūšanai vai atsavināšanai.

Plānots, ka “Olainfarm” valdei būs jāsaņem padomes piekrišana arī uzņēmuma darbībai būtisku aktīvu pirkšanai un/vai pārdošanai, ja darījuma kopējā summa būs vienāda vai pārsniegs 200 000 eiro.

Paredzēts, ka valdei būs nepieciešama padomes piekrišana arī komercsabiedrību, filiāļu un pārstāvniecību dibināšanai vai slēgšanai, kā arī “Olainfarm” nekustamā īpašuma objekta pirkšanai un/vai pārdošanai, ja darījuma kopējā summa ir vienāda vai pārsniedz 100 000 eiro.

“Olainfarm” valdes lemšanu plānots arī ierobežot gadījumā, kad tiks lemts par garantiju izsniegšanu, izņemot garantijas, kuras nepieciešams izsniegt, lai veiktu uzņēmuma un tā koncernā ietilpstošo uzņēmumu saimniecisko darbību. “Olainfarm” padomes piekrišana būs nepieciešama arī gadījumā, kad valde lems par darījumu slēgšanu starp “Olainfarm” un tās saistīto personu, ja šāds darījums nav uzņēmuma parasti veicamās komercdarbības ietvaros vai neatbilst tirgus nosacījumiem.

Zāļu ražotāja valdei būs nepieciešama padomes piekrišana arī juridisko firmu, brokeru sabiedrību, konsultantu, ieguldījumu konsultantu vai revidenta pieaicināšanā, aizdevumu saņemšanā, kredītlīnijas līgumu slēgšanā un aizdevumu izsniegšanā, kā arī, izskatot jautājumus par apvienošanas ar citu sabiedrību, vai pievienošanos citai sabiedrībai, vai citu ar reorganizāciju saistītu jautājumu iepriekšēju izskatīšanu.

Bez “Olainfarm” padomes piekrišanas saņemšanas valde nevarēs lemt par uzņēmuma biznesa stratēģijas pieņemšanu, ikgadējā budžeta un budžeta izmaiņu apstiprināšanu, rezervju izveidošanu un izmantošanu, kā arī darījumu noslēgšanu, kuru līgumā paredzētais termiņš pārsniedz divus gadus vai kuru kopsumma ar vienu darījumu partneri viena kalendārā gada laikā pārsniedz miljonu eiro.

Grozījumi statūtos arī paredz, ka “Olainfarm” valdei būs jāsaņem padomes piekrišana jebkuras sabiedrības mantas ieķīlāšanā un nekustamā īpašuma apgrūtinājumu nodibināšanā, kā arī “Olainfarm” budžetā neparedzētu dāvinājumu, sponsorēšanas vai jebkuru citu darījumu noslēgšanā, kas paredz uzņēmuma mantas bezatlīdzības nodošanu citām personām.

“Olainfarm” valdei būs jāsaņem padomes piekrišana preču zīmju, patentu, licenču, tehnoloģiju un citu intelektuālā īpašuma objektu iegādei un atsavināšanai, kā arī “Olainfarm” organizatoriskās struktūras un darbinieku atlīdzības sistēmas svarīgāko nosacījumu noteikšanai.

Tāpat statūtos paredzēts noteikt, ka “Olainfarm” valde sastāv no pieciem valdes locekļiem, kurus ievēl uzņēmuma padome. Katram valdes loceklim būs tiesības pārstāvēt “Olainfarm” tikai kopā ar diviem citiem valdes locekļiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina, kurš mira 2017.gada decembrī, jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze un Maligina meita Nika Saviļjeva pieprasīja sasaukt “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulci, pamatojot ar vēlmi “novērst trešo personu negodprātīga tiesību izlietojuma rezultāta radītās sekas, kas izpaužoties kā akcionāra tiesību piedalīties uzņēmuma pārvaldē prettiesiska ierobežošana un zaudējumu nodarīšana “Olainfarm””.

Vēstīts arī, ka Baldere-Sildedze no 11.septembra atstājusi padomes locekļa amata, norādot, ka šādi rīkojusies, jo “uzskata par neiespējamu turpināt darbu “Olainfarm” padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā”.

Baldere-Sildedze un Saveļjeva vērsušās arī tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*