Atsevišķās e-veselībā pieejamajās funkcionalitātēs šobrīd pastāv risks nesasniegt izvirzītos rezultatīvos rādītājus, tomēr Nacionālais veselības dienests (NVD) strādā pie tā, lai paustās bažas novērstu, un šis bija viens no tematiem šodien notikušajā e-veselības lietotāju padomes sēdē, aģentūru LETA informējusi NVD pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.
NVD norāda, ka e-veselības 1.un 2.kārtā izstrādātās funkcionalitātes šobrīd strādā, kā arī regulāri notiek atskaišu iesniegšana un komunikācija ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par e-veselības 1. kārtas un 2. kārtas pēcprojekta uzraudzību.
NVD pārstāve uzsvērusi, ka dienests strādā pie e-veselības sistēmas darbības stabilizēšanas ar mērķi samazināt sistēmas darbības dīkstāves, kas dažkārt vērojamas sistēmā, kā arī notiek darbs pie e-veselības tehnisko platformu atjaunošanas.
Tāpat NVD strādājot pie e-veselības sistēmas uzturēšanas pakalpojuma iepirkuma tehniskās specifikācijas izstrādes. Norit saskaņošanas process ar Veselības ministriju un citām atbildīgajām institūcijām. Vienlaikus turpinās darbs pie konsultantu iepirkuma e-veselības 3. kārtas tehniskās specifikācijas izstrādes.
Uz jautājumu par to, kādi uzlabojumi tiek plānoti e-veselības sistēmā, NVD norādījis, ka uzlabojumi ietvers laboratorijas izmeklējumu integrāciju un dažādu reģistru un klasifikatoru integrēšanu e-veselības portālā, kā arī citu svarīgu veselības nozares procesu uzlabošanu.
Šobrīd e-nosūtījumu var izrakstīt ārstniecības personas, kuras strādā e-veselības portālā, kā arī NVD turpina darbu pie e-nosūtījuma pilnveides, lai to varētu izmantot speciālisti, kuri lieto iekšējās informācijas sistēmas, pauda NVD.
Sēdes laikā ģimenes ārsts Andris Baumanis sniedza īpašās e-receptes izrakstīšanas demonstrāciju e-veselībā un ārējā informācijas sistēmā, lai tādējādi iepazīstinātu sanākušos padomes locekļus par medikamentu aktīvās vielas izrakstīšanas iespējām, norādīja NVD.
Šī gada augustā iedzīvotājiem izrakstīts vairāk nekā 761 000 e-recepšu un atvērts vairāk nekā 77 000 darbnespējas lapu, bet noslēgts teju 65 000 e-darbnespējas lapu, norādīja NVD.
NVD norādīja, ka e-veselības sistēmā šobrīd ir iespējams izrakstīt valsts kompensējamo medikamentu receptes, kā e-darbnespējas lapas, turklāt kopš 2017.gada izstrādātas un ārstniecības personām ir iespēja izmantot funkcionalitātes kā, piemēram, izrakstus – epikrīzes. Tāpat e-veselībā esot iespējams norādīt pacienta veselības pamatdatus, piemēram, alerģijas, hroniskas slimības, operācijas, biežāk lietotos medikamentus un medicīnas preces, kā arī citas lietas.
Nākamā e-veselības lietotāju padomes sēde paredzēta 2020.gada 16.janvārī.