Latvijā nav veikti normatīvo aktu grozījumi attiecībā uz kompensējamo zāļu cenām, kas varētu liecināt par aizliegtu vienošanos, reaģējot uz Lietuvas Konkurences padomes konstatētajiem pārkāpumiem valsts kompensējamo medikamentu lietā, informācijas aģentūrai LETA paudusi Konkurences padome (KP).
Padomē skaidrots, ka KP ieskatā Lietuvas konkurences padomes lieta ir saistīta ar tieši Lietuvā specifiskajiem apstākļiem, kas novērtēti lietā, līdz ar to pēc KP rīcībā esošās informācijas, Latvijā nav veikti normatīvo aktu grozījumi attiecībā uz kompensējamo zāļu cenām, kuros būtu ņemti vērā tirgus dalībnieku kopīgi sniegtie aprēķini un pamatojumi kompensējamo zāļu piecenojumiem, kas varētu liecināt par aizliegtu vienošanos.
Līdztekus Lietuvas konkurences padomes izmeklēšanas gaitā nav informējusi KP, ka aizliegta vienošanās aptvertu arī Latviju. Taču, lai novērstu potenciālos konkurences riskus, KP ir sazinājusies ar Veselības ministriju un aicinājusi ņemt vērā riskus, kas var rasties normatīvo aktu izstrādē, sadarbojoties ar nozares dalībniekiem un neveltot pienācīgu uzmanību konkurences riskiem.
Jau ziņots, ka Lietuvas Aptieku asociācijai un astoņām farmācijas firmām noteikts nepilnu 73 miljonu eiro sods par vienošanos kompensējamo medikamentu piecenojumam, otrdien paziņoja Lietuvas Konkurences padome. Lietuvas Aptieku asociācija Konkurences padomes lēmumu un sodu raksturoja kā “pilnībā nepamatotu” un solīja to apstrīdēt tiesā.
www.farmacija-mic.lv