Sadarbībā ar Eiropas vadošajiem farmācijas uzņēmumiem “Chiesi Group” un “Synlab Italia” Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT), kas ir Eiropas Savienības struktūras daļa, EIT Health ir uzsācis jauno “InnoStars Connect” programmu. Iniciatīvas mērķis ir atvērtā inovāciju formātā apvienot jaunuzņēmumus, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) pētniekus, universitātes un slimnīcas Latvijā un citās valstīs, lai sadarbotos, izstrādājot un ieviešot inovācijas, kas pozitīvi ietekmēs veselības jomu.
Programmas laikā izvēlētās 10 komandas saņems vienreizēju summu 10 000 eiro apmērā, lai veicinātu un atbalstītu sadarbību starp dalībniekiem un programmas īstenotājiem. Pieteikšanās programmai ir atvērta līdz 30.jūnijam.
Iniciatīvas ietvaros izvēlētās 10 organizācijas saņems piekļuvi lielākajam veselības inovāciju tīklam, finansējumu un profesionālas konsultācijas no farmācijas nozares līderiem, lai izmēģinātu inovatīvus risinājumus, kas risina aktuālas veselības aprūpes problēmas. Trīs labākās komandas sacentīsies par finanšu balvu “EIT Health InnoStars” lielajā finālā.
“”InnoStars Connect” lieliski iemieso mūsu bieži teikto teicienu, ka neviens nevar ieviest inovācijas viens pats. Ar šo aizraujošo jauno programmu mēs paveram durvis Latvijas inovatoriem, lai piekļūtu resursiem, zināšanām un, pats svarīgākais, sakariem mūsu tīklā, lai izstrādātu daudzsološus risinājumus aktuālām veselības aprūpes problēmām,” stāsta Sāra Hadadina, “EIT Health InnoStars” RIS inovāciju vadītāja un programmas vadītāja. “Izmantojot augstākās raudzes profesionāļu un institūciju kolektīvās zināšanas, “InnoStars Connect” nav tikai programma – tā ir pārveidojoša platforma, kas paredzēta, lai veselības aprūpes inovācijas virzītu jaunā līmenī un veicinātu sadarbības ekosistēmu ilgstošai ietekmei,” turpina S. Hadadina.
“Chiesi Group” ir globāla biofarmācijas grupa, kas orientējas uz pētniecību, un kuras mērķis ir uzlabot dzīves kvalitāti pacientiem, viņu ģimenēm un sabiedrībai, izmantojot inovatīvus produktus un pakalpojumus. Uzņēmums kopā ar “EIT Health InnoStars” meklē revolucionārus risinājumus tādās jomās kā produkti un pakalpojumi, kas veicina elpošanu, sākot no jaundzimušajiem līdz pieaugušajiem (AIR), pacientu ar retām un īpaši retām slimībām ārstēšana (RARE). Tāpat tiek meklēti risinājumi produktiem un pakalpojumiem, kas atbalsta medicīnas speciālistu sniegto īpašo aprūpi un patērētāju pašaprūpi (CARE).
Inovatīvajā terapeitiskajā pieejā un risinājumos tiek sagaidīti risinājumi biomarķieriem, tostarp digitālajiem marķieriem agrīnai diagnostikai un uzraudzībai; medicīniskiem instrumentiem un risinājumiem, kas var uzlabot pacientu ārstēšanās ceļojumu un terapeitisko ievērošanu; tāpat nepieciešami risinājumi, lai uzlabotu inhalējamo zāļu piegādi, kā arī sarežģītu makromolekulu piegādi un šunu un gēnu terapiju; tāpat vajadzīgi progresīvi biotehnoloģiju risinājumi ilgtspējīgāku terapiju ražošanai un piegādei, kā arī terapijai, kas paredzēta retām slimībām.
Tikmēr inovatīvi digitālās veselības risinājumi nepieciešami, lai uzlabotu pacientu aprūpi un ceļojumu pieredzi; uzlabotu klīniskos pētījumus (no pacientu identificēšanas līdz pārvaldībai un iespējamai turpmākai uzraudzībai); lai izstrādātu koordinētu reālo datu vākšanu, analīzi un izmantošanu; lai uzlabotu ārstēšanas rezultātus un rehabilitāciju.
“Mēs esam priecīgi atklāt slēptās pērles starp jaunuzņēmumiem, MVU, slimnīcām, universitātēm un pētniecības iestādēm Itālijā un ārpus tās. Mēs uzskatām, ka tepat ir revolucionāri risinājumi, gaidot, kad tos atklās un attīstīs. Kopā ar “InnoStars Connect” mēs paredzam novatoriskus risinājumus, kas atbilst pacientu un veselības aprūpes sistēmu mainīgajām vajadzībām. Kopā mēs varam risināt problēmas, ko rada veselības nozaru savstarpējā saikne, veicinot veselīgāku nākotni visiem,” stāsta Fabrizio Conicella, “Chiesi Group” Atvērto inovāciju un kompetenču centra vadītājs.
“Synlab Italy” ir vadošais Eiropas diagnostikas uzņēmums ar jaunu, integrētu pieeju medicīnas inovācijām, profilaksei un veselības aprūpei Itālijā – pieeju, kas atbilst Eiropas izcilības kvalitātes standartiem. Kopā ar “EIT Health InnoStars”, uzņēmums meklē progresīvus diagnostikas biomarķierus un tehnoloģijas, lai izstrādātu modernus diagnostikas biomarķierus un tehnoloģijas, papildinot Synlab Italia pakalpojumus, tostarp uzlabojumus testēšanas metodoloģijās.
“Mēs saskatām milzīgu potenciālu inovatīviem diagnostikas biomarķieriem un tehnoloģijām, lai revolucionizētu veselības aprūpes sniegšanu. Izmantojot “InnoStars Connect”, mēs vēlamies sadarboties ar inovatoriem visā Eiropā, lai rastu radošus risinājumus mūsu pakalpojumu uzlabošanai un pacientu rezultātu uzlabošanai. Apvienojot spēkus ar mums, inovatori var palīdzēt mums atklāt jaunus veidus, kā nodrošināt mūsdienīgu diagnostiku, kas veidos veselības aprūpes nākotni miljoniem Eiropas iedzīvotāju,” izklāsta Maurizio Ferrari, “Synlab Italy” CMO galvenais medicīnas direktors.
Programmā “InnoStars Connect” aicina pieteikties jaunuzņēmumus, MVU, slimnīcas, universitātes un pētniecības iestādes no visas Eiropas, kas piedāvā inovatīvus risinājumus, kuri ir saistīti ar minētajām problēmām. Pretendentiem, kuriem ir tiesības iesniegt pieteikumus, ir jābūt risinājumam, kura gatavības līmenis ir no TRL 5 (tehnoloģija, kas apstiprināta attiecīgajā vidē) līdz TRL 7 (sistēmas prototipa demonstrācija darbības vidē), un tiem jābūt gataviem sadarboties atvērtā inovācijas sistēmā. Atsevišķām organizācijām, kas pašlaik nav “EIT Health” partneri, jākļūst par “EIT Health InnoStars” partneriem. Pievienojoties programmai, tās iegūs piekļuvi plašam tīklam un resursiem, piedāvājot pārveidojošu sadarbību ar vadošajiem veselības aprūpes inovatoriem.
EIT ir Eiropas lielākā inovāciju ekosistēma, kas apvieno gandrīz 2400 partneru no vadošajām biznesa, pētniecības un izglītības organizācijām visā Eiropā vairāk nekā 50 inovāciju centros. EIT stiprina Eiropas spēju ieviest jauninājumus, radot risinājumus aktuālām globālajām problēmām, sekmējot uzņēmējdarbības attīstību, lai Eiropā radītu ilgtspējīgu izaugsmi un atzītas darbavietas. EIT ir ES struktūra un ES pētniecības un inovācijas pamatprogrammas “Apvārsnis Eiropa” svarīga sastāvdaļa. Institūts atbalsta dinamiskas Eiropas mēroga partnerības, EIT zināšanu un inovāciju kopienas, kas sastāv no vadošajiem uzņēmumiem, pētniecības laboratorijām un universitātēm, kuras katra nodarbojas ar neatliekamu globālu problēmu risināšanu, sākot no klimata pārmaiņām līdz veselībai un beidzot ar atjaunojamo enerģiju. Vairāk informācijas var skatīt vietnē https://eit.europa.eu/.
“EIT Health” ir viena no lielākajām Eiropas valsts un privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. “EIT Health” veido vairāk nekā 130 partneri, un to atbalsta Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), kas ir Eiropas Savienības iestāde. “EIT Health” uzdevums ir izveidot ekosistēmu, kas ļautu attīstīt nākotnes veselības aprūpi, lai Eiropas iedzīvotāji varētu dzīvot ilgāk un veselīgāk. Eiropas iedzīvotāji saskaras ar jauniem izaicinājumiem, ko rada pieaugošais hronisko slimību skaits un vairāku nāvējošu slimību vienlaicīga klātbūtne. Lai risinātu šos izaicinājumus, ir svarīgi izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas. Tas ietver gan modernu ārstniecības metožu atklāšanu, gan inovatīvu risinājumu izstrādi slimību profilaksei un veselīga dzīvesveida veicināšanai. Lai šīs metodes un risinājumus veiksmīgi ieviestu tirgū, mums ir nepieciešami inovatori un līderi, kā arī efektīvi veidi, kā šos inovatīvos veselības aprūpes risinājumus integrēt praksē.
Mūsu apņēmība attīstīt veselības aprūpes nozari ir skaidri redzama, nodrošinot aktīvu mentoru atbalstu interesentiem, finansiālo palīdzību un pētniecības atbalsta sniegšanu. “EIT Health” ir izpelnījies atzinību kā svarīgs dalībnieks veselības aprūpes inovāciju jomā, pateicoties vairākiem nozīmīgiem sasniegumiem. Tie ietver atbalstu vairāk nekā 2500 jaunuzņēmumiem un lielāka mēroga uzņēmumiem, kā arī 1.9 miljardu eiro piesaisti investīcijās “EIT Health” atbalstītajiem jaunuzņēmumiem un lielāka mēroga uzņēmumiem. Tāpat “EIT Health” ir veicinājis 113 jaunu veselības aprūpes risinājumu ieviešanu tirgū un apmācījis 49000 studentu un speciālistu, kas ir būtisks ieguldījums veselības aprūpes nozares attīstībā. “EIT Health” risina problēmjautājumus. Ar mūsu palīdzību veselības aprūpes darbinieki spēj tīkloties pāri Eiropas robežām – nodrošinot zināšanu trīsstūra eksistēšanu, lai inovatīvi risinājumi iedzīvotājiem tiktu radīti pētniecības, izglītības un uzņēmējdarbības krustpunktā. “EIT Health”: Kopīgi par veselīgāku dzīvi Eiropā. Plašāka informācija pieejama šeit: http://www.eithealth.eu
“InnoStars” kopa ir viens no astoņiem “EIT Health” ģeogrāfiskajiem apgabaliem. Tas aptver pusi Eiropas, tostarp Poliju, Ungāriju, Itāliju un Portugāli, kā arī EIT Reģionālās inovācijas shēmas programmā iekļautos papildu reģionus – Baltijas valstis, Horvātiju, Slovākiju, Čehiju, Slovēniju, Grieķiju un Rumāniju. Saskaņā ar Eiropas inovācijas rezultātu pārskatu (European Innovation Scoreboard), šo valstu grupa ir novērtēta kā mēreni novatoriska. “InnoStars” ir vērsta uz uzņēmējdarbības, inovācijas un izglītības veicināšanu veselības aprūpes, veselīga dzīvesveida un aktīvas novecošanas jomās, kā arī uz atšķirību novēršanu starp reģioniem, kas ir inovācijas līderi, un reģioniem, kas vēl attīstās.
EIT Reģionālo inovāciju shēmu (EIT RIS) 2014.gadā izveidoja Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), lai uzlabotu inovācijas spējas valstīs ar vidēji augstu un jaunu inovācijas līmeni saskaņā ar Eiropas Inovāciju rezultātu apkopojumu. Izmantojot šo iniciatīvu, EIT kopiena sadarbojas ar vietējiem inovatoriem, piemēram, studentiem, pētniekiem, uzņēmējiem un organizācijām, piemēram, MVU, universitātēm, pētniecības laboratorijām, reģioniem, NVO un pilsētām. EIT kopiena arī iesaista vietējos dalībniekus izglītībā, uzņēmumu izveides un paātrināšanas pasākumos, kā arī uz inovācijām balstītos pētījumos. Veselības aprūpes jomā programma tiek attīstīta kopš 2016.gada, un to koordinē EIT Health InnoStars. Tā ietver 11 EIT Veselības centrus 11 Austrumeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs.
Lai iegūtu vairāk informācijas, skatiet: http://www.eithealth.eu.
www.farmacija-mic