Martā rakstījām par starptautiskajiem farmācijas uzņēmumiem, kas pauduši savu viedokli par Ukrainā notiekošo karu un snieguši finansiālu vai praktisku atbalstu ukraiņu tautai. Šo uzņēmumu vidū bija “AbbVie”, “AstraZeneca”, “Biogen”, “Bristol Myers Squibb”, “Grünenthal”, “Ipsen” un “Johnson & Johnson”, “Astellas”, “Bayer”, “Chiesi”, “Boehringer Ingelheim”, “Lundbeck”.
Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA) turpina atjaunot farmācijas uzņēmumu sarakstu, kurā publicēti organizācijas biedri, kas iestājas pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un atbalsta ukraiņus šajā brīdī. Ar katru dienu arvien vairāk farmācijas uzņēmumu visā pasaulē nosoda Krievijas agresiju un sniedz praktisku un finansiālu atbalstu karā cietušajai Ukrainai.
Turpinām rakstīt par farmācijas uzņēmumiem, kas iekļauti EFPIA sarakstā.
Amgen
“Amgen” fonds ir piešķīris katastrofu seku likvidēšanas dotāciju kopumā 500 000 ASV dolāru apmērā, kas tiks sadalīta starp Starptautisko medicīnas korpusu un projektu “Hope”, lai novirzītu to Ukrainas atbalstam. Uzņēmums ir arī atvēris “Amgen” fonda katastrofu palīdzības ziedojumu programmu, ļaujot darbiniekiem visā pasaulē saņemt ziedojumam līdzvērtīgu naudu, ja viņi ziedo labdarības organizācijām, lai atbalstītu humānās palīdzības pasākumus saistībā ar karu Ukrainā.
Servier
“Servier Group” koncentrējusi visus savus spēkus, lai sniegtu atbalstu un humāno palīdzību uzņēmuma darbiniekiem, viņu ģimenēm un Ukrainas iedzīvotājiem. Papildus tam uzņēmums izveidojis “Ukrainas solidaritātes fondu”, kuram piešķirti 700 000 eiro. Šāds solidaritātes fonds atvērts pēc koncerna darbinieku iniciatīvas un reaģējot uz viņu milzīgo atbalstu Ukrainai, lai sniegtu iespēju visiem darbiniekiem, kas to vēlas, veikt arī personiskus ziedojumus.
Tāpat “Sevier” ar vairāku nevalstisko organizāciju starpniecību nosūtījis divas tonnas smagu dažādu medicīnisko preču un neatliekamās palīdzības komplektu kravu.
Uzņēmums apņēmies nodrošināt visus pacientus ar viņiem nepieciešamām zālēm. “Mēs kopā ar visām ieinteresētajām pusēm darīsim visu iespējamo, lai ierobežotu situācijas ietekmi uz klīnisko pētījumu nepārtrauktību, kā arī uz daudziem šī reģiona pacientiem nepieciešamo medikamentu piegādi un pieejamību. Mēs ļoti ceram, ka Ukraina drīz atgriezīsies uz miera ceļa,” paudis uzņēmums.
Daiichi Sankyo
Lai sniegtu humāno palīdzību kara skartajiem, Japānas farmācijas uzņēmums “Daiichi Sankyo Company” ziedos vienu miljonu ASV dolāru Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu fondam (UNICEF).
Vairāki “Daiichi Sankyo” grupas uzņēmumi arī ziedo, sniedzot ieguldījumu vietējās labdarības organizācijās un izmantojot ziedojumu saskaņošanas programmas, tādējādi papildinot uzņēmuma vispārējo atbalstu tiem, kurus skāris karš Ukrainā. “Mēs esam pateicīgi arī mūsu daudzajiem darbiniekiem, kuri palīdz privāti, tostarp uzņemot bēgļus savās mājās,” ziņo uzņēmuma vadība. “Mēs sadarbojamies ar saviem partneriem visā pasaulē, lai nodrošinātu pacientiem mūsu zāļu un klīnisko pētījumiem pieejamību visā pasaulē.”
Roche
“Uzņēmums “Roche” cītīgi strādā, lai atbalstītu Ukrainas valsti un tās iedzīvotājus ar medicīnas precēm. Mēs ziedojam 150 000 iepakojumu “Rocephin” — ļoti svarīgu antibiotiku, ko lieto daudzu veidu bakteriālu infekciju simptomu ārstēšanai un kas ir iekļauts Pasaules Veselības organizācijas (PVO) būtisko zāļu sarakstā,” ziņo “Roche”. Uzņēmums turpina sazināties ar vairākiem globāliem un vietējiem partneriem, kā arī labdarības organizācijām, lai saprastu, kā vislabāk atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus ar dažādām medicīnas precēm.
Teva
“Teva” paziņojusi par būtisko zāļu ziedošanu vairāk nekā 11 miljonu dolāru vērtībā, palielinot humāno atbalstu Ukrainas bēgļiem. Uzņēmums ir nosūtījis vairāk nekā 1,3 miljonus zāļu iepakojumu, tostarp antibiotikas un citas zāles, kas iekļautas PVO būtisko zāļu sarakstā, kā arī produktus Ukrainas zīdaiņiem un bērniem, kas šobrīd spiesti atrasties sliktos higiēnas apstākļos.
Turpināsim ziņot par farmācijas uzņēmumiem, kas sniedz savu ieguldījumu Ukrainas atbalstam.
Elīna Badune