Sākums » Farmācija » Baldere-Sildedze un Saveļjeva pauž bažas par akcionāru sapulces novilcināšanu un “Olainfarm” izsaimniekošanu

Baldere-Sildedze un Saveļjeva pauž bažas par akcionāru sapulces novilcināšanu un “Olainfarm” izsaimniekošanu

Zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze un Maligina meita Nika Saveļjeva bažās par uzņēmuma izsaimniekošanu norāda, ka akcionāru sapulci bija jāsasauc nekavējoties, nevis novilcinot sapulces norises dienu līdz likumā noteiktajam maksimālajam termiņam.

Kā Saveļjevas un Balderes-Sildedzes vārdā nacionālo ziņu aģentūru LETA informējusi viņu pārstāve Katrīna Ansonska, “Olainfarm” valdei, ņemot vērā faktu, ka uzņēmuma padome nav lemttiesīga, kā arī situāciju publiskajā telpā ap uzņēmumu, bija jārīkojas nekavējoties un jāsasauc ārkārtas akcionāru sapulce uzreiz, nevis jānovilcina sapulces norises diena līdz likumā noteiktajam maksimālajam termiņam, proti, pēc nepilniem diviem mēnešiem.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze norādījusi, ka “Olainfarm” valdes un padomes darbības liecina par vēlmi radīt šķietamību par tiesisku rīcību. “Mums ir pamats uzskatīt, ka “Olainfarm” kontroli ir pārņēmusi organizēta noziedzīga grupa, un mūs satrauc, ka pa šo laiku uzņēmumu var turpināt izsaimniekot, apzināti nodarot būtiskus zaudējumus visiem akcionāriem un apdraudot uzņēmuma nākotni. Atbilstoši likumam par to personīgi ir atbildīgi esošie uzņēmuma padomes un valdes locekļi,” norāda Saveļjeva un Baldere-Sildedze.

Vienlaikus Saveļjeva un Baldere-Sildedze uzsver, ka “Valērija Maligina vecākā meita Irina Maligina labi zina, ka 4.septembrī “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē, rīkojoties ar viltu, pretēji abu pārējo mantinieku gribai un interesēm, nomainīja padomi, ar savu rīcību atklāti demonstrējot, ka viņai nav svarīga citu mantinieku griba”.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze ir pārliecinātas, ka organizētā grupa šobrīd cenšas radīt ilūziju, ka uzņēmumā viss ir kārtībā. Reiderisma idejas autori Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks, izmantojot Irinas Maliginas personiskās īpašības, nodrošinājuši sev vietu padomē un attiecīgi – iejaukšanās iespējas valdes darbā.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze norādījušas, ka patlaban abām pārējām mantiniecēm tiek liegts īstenot viņu tiesības būt likumīgām dalībniecēm SIA “Olmafarm”, kas ir “Olainfarm” akcionārs un kura vienīgā valdes locekle šobrīd ir Irina Maligina.

“Irina Maligina nepilda savus pienākumus, un neveic nepieciešamās darbības, lai jaunākās māsas Annu Emīliju Maliginu un Niku Saveļjevu ierakstītu kā dalībnieces. Tas saistīts ar Irinas izmisīgiem centieniem noturēt savu varu šajā uzņēmumā, kas ir “Olainfarm” akcionārs ar ļoti būtisku balsu skaitu,” apgalvojušas Saveļjeva un Baldere-Sildedze.

Vienlaikus viņas uzskata, ka “Olainfarm” padomes priekšsēdētāja Rebenoka izteikumi publiskajā telpā par ārkārtas akcionāru sapulces sasaukšanu ļauj izdarīt secinājumus, ka “Olainfarm” valde šobrīd rīkojas padomes vadīta un faktiski ir bezspēcīga.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze norādījušas, ka šādi izteikumi un reālā rīcība neliecina par labu korporatīvo pārvaldību uzņēmumā un liek uzdot jautājumus par esošās valdes spēju pieņemt objektīvus un neatkarīgus lēmumus, īpaši, ņemot vērā faktu, ka padome nav lemttiesīga, un līdz ar to uzņēmuma pārvalde nav pilnīga. Tāpat viņas uzskata, ka Rebenoka izteikumi publiskajā telpā skaidri demonstrē, ka esošā “Olainfarm” padome nevēlas uzklausīt akcionāru viedokli un izsakās par jautājumiem, kas ir tikai un vienīgi īpašnieku kompetencē, rupji pārkāpjot korporatīvo ētiku.

Balderei-Sildedzei, vairākus mēnešus strādājot padomē, bijusi iespēja pārliecināties, kas patiesībā notiek uzņēmumā, tāpēc arī viņa izlēmusi nestrādāt kopā ar šādiem padomes locekļiem. Tomēr “Olainfarm” kā nekad ir nepieciešama profesionāla pārvaldība, uzskata Saveļjeva un Baldere-Sildedze.

“Vēlamies arī vērsties arī pie mazākuma akcionāriem, proti, ir ļoti svarīgi, ka viņi ierastos uz plānoto akcionāru sapulci 22.novembrī, jo viņu viedoklis, kam pieder 31% “Olainfarm” akciju, ir ļoti būtisks,” teikts abu kopējā paziņojumā.

Jau ziņots, ka šī gada 22.novembrī plkst.11 zāļu ražotājam AS “Olainfarm” notiks ārkārtas akcionāru sapulce, kurā tiks lemts par vairākiem tematiem, tostarp statūtu grozījumiem. Sapulce sasaukta, jo šī gada 18.septembrī saņemts kopīgs pieprasījums no bijušā “Olainfarm” īpašnieka Valērija Maligina meitām Annas Emīlijas Maliginas un Nikas Saveļjevas, lūdzot sasaukt šo sapulci.

Kā ziņots, Baldere-Sildedze un Saveļjeva pieprasījušas sasaukt “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulci, pamatojot to ar vēlmi “novērst trešo personu negodprātīga tiesību izlietojuma rezultāta radītās sekas, kas izpaužoties kā akcionāra tiesību piedalīties uzņēmuma pārvaldē prettiesiska ierobežošana un zaudējumu nodarīšana “Olainfarm””. Akcionāru ārkārtas sapulces darba kārtībā prasīts iekļaut arī lemšanu par prasības celšanu pret pašreizējo “Olainfarm” padomes priekšsēdētāju Pāvelu Rebenoku, viņa vietnieci, vēl vienu Maligina mantinieci, vecāko meitu Irinu Maliginu, padomes locekli Mārtiņu Krieķi, valdes priekšsēdētaju Oļegu Grigorjevu.

Akcionāru ārkārtas sapulci prasīts sasaukt arī tāpēc, ka 11.septembrī amatu atstājis viens no padomes locekļiem, līdz ar to esot nepieciešams ievēlēt jaunu padomi, jo atbilstoši Komerclikumam, ja akciju sabiedrības akcijas atrodas publiskā apgrozībā, minimālais padomes locekļu skaits ir pieci, teikts Balderes-Sildedzes un Saveļjevas pieprasījumā. Tāpat mantinieces prasa atsaukt esošo un ievēlēt jaunu uzņēmuma revīzijas komiteju.

P. Rebenoks aģentūrai LETA paudis, ka “Olainfarm” pārvaldes struktūra atbilst Komerclikumam. “Saskaņā ar statūtiem “Olainfarm” padomē tiešām ir jābūt pieciem locekļiem. Viņi arī akcionāru sapulcē bija ievēlēti. Taču šis likuma pants ir jāsaprot kontekstā ar citiem pantiem, kuri nosaka lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu. Šobrīd tas ir atbilstošs likumam,” paudis Rebenoks.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*