“Aptiekas ir pirmās nepieciešamības pakalpojumu sniedzēji, kas ārkārtas situācijā darbu nepārtrauc, tāpēc iedzīvotāji, dodoties uz aptieku iegādāties zāles, aicināti būt īpaši atbildīgi pret sevi un citiem,” tā šodien paziņojumā presei pauž Aptieku īpašnieku asociācija (AĪA).
Vienlaikus tā informē, ka aptiekās tiek veikti pastiprināti higiēnas un epidemioloģiskās drošības pasākumi un mazināta fiziska kontakta iespējamība, lai nodrošinātu maksimālu klientu un aptiekās strādājošā personāla (farmaceitu) drošību.
COVID-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā AĪA aicina:
- sekot valdības institūciju ieteikumam; neatliekamas vajadzības gadījumā apmeklējot aptieku, ievērot valdības noteikto 2 metru distanci starp cilvēkiem;
- mazajās aptiekās neuzturēties vairāk par diviem cilvēkiem vienlaikus;
- apdomīgi veidot zāļu uzkrājumus, ņemot vērā, ka medikamentiem ir stingri noteikts derīguma termiņš, pēc kura to lietošana ir bīstama;
- nedoties uz aptieku pēc nebūtiskām lietām, maksimāli ievērojot “paliec mājās” principu, rūpējoties par savu un pārējo Latvijas iedzīvotāju veselību un dzīvību;
- gadījumā, ja nepieciešams aptiekas apmeklējums karantīnas laikā (piemēram, jāiegādājas medikamenti hroniskajai saslimšanai, jo zāļu nelietošana apdraud dzīvību), lietot sejas masku, cimdus un/vai citus aizsardzības līdzekļus, lai samazinātu iespēju nodot vīrusu farmaceitiem un citiem aptiekas apmeklētājiem; ja iespējams, e-veselības vidē norādīt, ka recepšu medikamentus izņems cita persona (kura to var darīt, ierodoties aptiekā ar e-receptes numuru un personu apliecinošu dokumentu).
“Farmaceitiem un citiem aptiekās strādājošajiem tiek nodrošināta informācija par vīrusa izplatību un profilaktiskajiem pasākumiem, lai varētu kvalitatīvi veikt farmaceitisko aprūpi, jo aptiekas nereti ir pirmā un tuvākā vieta, kur cilvēks ierodas ne tikai pēc zālēm, bet arī medicīniska rakstura padoma,” skaidro asociācija.
Asociācija uzsver, ka, lai nodrošinātu iedzīvotājiem nepieciešamo, aptieku uzņēmumi rūpējas par medikamentu un citu nepieciešamo līdzekļu pasūtīšanu un sagādi, un gatavojas strādāt līdzšinējā režīmā.
Un kā tiem farmaceitoem veikt aprūpi noteikto 2 metru attàlumā.. Kā paņemt naudu no pircējiem..
Par zāļu izņemšanu citam- vajag atcelt birokrātiju ar e receptēm, tas varbūt kāds varēs citam zāles atnest! Pašlaik tà ir gandrīz neiespējamā misija. Īpaši, ja ir vecs cilvēks, kuram nav ne ibankas, ne citu iespēju.
Ja jűs ziniet konkręti, cilvěku gados. Tad telefons ir sazinja, noperciet un atstăjiet pie durvim. Tas ir SIRDS vienkårshi. Ja nespějat pats/ti, ir draugi, nav draugu ir dienesti, informějiet. Un cilvěka tiks pie gådåts.