Sākums » Ārzemēs » Farmācijas uzņēmumi izveidojuši mobilo lietotni zāļu instrukciju iegūšanai ukraiņu valodā
Farmācijas uzņēmumi izveidojuši mobilo lietotni zāļu instrukciju iegūšanai ukraiņu valodā

Farmācijas uzņēmumi izveidojuši mobilo lietotni zāļu instrukciju iegūšanai ukraiņu valodā

Uz pētniecību balstītā farmācijas nozare Eiropā jau kopš šī gada 24. februrāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, nelokāmi paudusi savu solidaritāti ar Ukrainas valsti un tās iedzīvotājiem. Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA), kas apvieno pasaules lielākos zāļu ražotājus, vairākkārt paudusi, ka tā nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā, un izteikusi nožēlu par ukraiņu tautai radītajām ciešanām. Kā nozare, kuras darbība veltīta dzīvību glābšanai un veselības uzlabošanai, tā asi iestājas pret karu un aģitē par mieru.

EFPIA jau šī gada pavasarī ziņoja, ka, kā uz veselību orientēta nozare, tā strādās, lai apmierinātu visu šajā karā cietušo veselības vajadzības Ukrainā un tās kaimiņvalstīs, un īstenos plašus humānās palīdzības pasākumus.

Līdz šim organizācijas dalībnieki – farmācijas uzņēmumi un asociācijas – nodrošinājušas humāno palīdzību gan Ukrainai, gan tai kaimiņos esošajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas saskārušās ar jauno bēgļu krīzi. Šī palīdzība sasniegusi jau vairāk nekā 22 miljonus būtisko zāļu devu un vairāk nekā 62 miljonus eiro finansiāla atbalsta. Turklāt, organizācija uzsākusi iniciatīvu, kas palīdzēs Ukrainas bēgliem ES saņemt informāciju par zālēm viņu dzimtajā valodā.

Viens no daudzajiem izaicinājumiem, ar ko saskaras šobrīd ES valstīs esošie septiņi miljoni Ukrainas bēgļu, ir piekļuve jaunākajai informācijai par recepšu medikamentiem viņiem saprotamā valodā. Recepšu zāļu lietošanas instrukcija līdz šim pacientiem bija pieejama tikai tās valsts valodā, kurā zāles tiek izsniegtas. Lai atbalstītu Ukrainas kara bēgļus, EFPIA un tās dalībuzņēmumi ar tehnoloģiju nodrošinātāja GS1 atbalstu ievieš tehnisku risinājumu, kas ļauj uz ES pārvietotiem Ukrainas pacientiem, izmantojot savu mobilo tālruni, piekļūt būtiskai informācijai par recepšu medikamentiem viņu dzimtajā valodā.

Polijā, kas uzņēmusi un turpina uzņemt lielāko skaitu ukraiņu bēgļu, šis projekts jau uzsākts septembrī. Izvērtējot iniciatīvas rezultātus, tiks izskatīts nodoms to izvērst arī citās ES dalībvalstīs.

Kā tas darbojas?

Katram zāļu iepakojumam ES ir unikāls uz iepakojuma uzdrukāts datu matricas kods. Izmantojot īpašu bezmaksas mobilo lietotni, ārsti vai pacienti var skenēt uz zāļu iepakojuma esošo datu matricas kodu un piekļūt elektroniskajai produkta lietošanas instrukcijai (e-PIL) ukraiņu valodā.

Šīs elektroniskās lietošanas instrukcijas ir precīzs oficiālās papīra formātā esošās lietošanas instrukcijas tulkojums.

Pacienti, ārsti un citi interesenti, kas vēlas piekļūt šim pakalpojumam, var izmantot šīs saites:

App Store saite lietotnes ielādēšanai: https://apps.apple.com/be/app/scan-matrix/id1552318346

Play Store saite lietotnes ielādēšanai: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jnj.scanmatrix&hl=en&gl=US&pli=1

Ja ukraiņu valoda ir iestatīta kā ierīces noklusējuma valoda, lietotnes saskarne automātiski tiks parādīta ukraiņu valodā.

 

Farmācijas uzņēmumi vai nacionālās asociācijas, kas vēlas iegūt informāciju par sadarbību šī pakalpojuma sniegšanā, var sazinieties ar EFPIA, izmantojot e-pasta adresi e-PIL_UA@efpia.eu.

 

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*