“Mildronāta” ražotājs AS “Grindeks” apņēmusies līdz 2017. gada sākumam panākt šī preparāta aktīvās vielas – meldonija – izslēgšanu no Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) apstiprinātā sportā aizliegto vielu saraksta, ziņo Krievijas vadošais mediju holdings RBK. Kā liecina publikācijas RBK ziņu portālā, ar šādu paziņojumu klajā nācis “Grindeks” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.
“Ļoti ilgu laiku mums izdevās pārliecināt WADA, ka to [meldoniju] nevajag iekļaut [aizliegto preparātu sarakstā]. Ziņas par preparāta aizliegšanu mūs ļoti satrauca un pārsteidza. Līdz šim brīdim mēs neesam saņēmuši nevienu zinātniski pamatotu atbildi. Šis preparāts nav dopings. Mēs esam pieņēmuši lēmumu par atklātu dialogu ar WADA. Centīsimies panākt, ka ar nākamā gada 1. janvāri meldonija aizliegto vielu sarakstā vairs nebūtu,” paudis Bundulis.
Viņš uzsvēris, ka meldonijs nekad nav bijis dopings, kā arī norādījis, ka uzņēmums ražo kvalitatīvus preparātus. “”Mildronāts” ir izglābis daudzas dzīvības, un mēs esam pārliecināti, ka tā lietošana daudzos gadījumos ir glābusi dzīvības arī sportistiem,” piebildis Bundulis.
Meldonijs sintezēts 1975. gadā Latvijā. Ar nosaukumu “Mildronāts” tas pazīstams bijušajās PSRS valstīs.
WADA sarakstā meldonijs iekļauts ar 2016. gada 1. janvāri. Saskaņā ar aģentūras informāciju, līdz šā gada 15. aprīlim aizliegtais preparāts atklāts 201 analīzē. Par sportistu daudzumu, kuru asinīs konstatēts meldonijs, WADA ziņas nesniedz. Meldonija lietošanā pieķerti vairāki Krievijas sportisti.
Pēc skaļās ažiotāžas ap meldoniju, kura lietošanas dēļ diskvalifikāciju piedzīvojuši vairāki sportisti, WADA apstiprināja sportistu asinīs pieļaujamo meldonija daudzumu. Aģentūra nonākusi pie slēdziena – ja dopinga analīzēs, kas iegūtas līdz 2016. gada 1. martam, meldonija saturs nepārsniedz vienu mikrogramu, to var pielīdzināt preparāta lietošanai līdz 2016. gada 1. janvārim. Tādējādi, tas apliecina, ka sportists šo preparātu nav lietojis pēc aizlieguma stāšanās spēkā. Taču, ja līdz 1. martam ņemtās analīzēs meldonija koncentrācija sportista asinīs būs robežās no viena līdz 15 mikrogramiem, vai arī analīzēs, kas iegūtas pēc 1. marta, tā koncentrācija būs mazāka par vienu mikrogramu, lēmumu par sportista likteni jāpieņem attiecīgai federācijai.
Sagatavoja Elīna Badune
Avots: http://www.rbc.ru/rbcfreenews/571499449a7947f187ef8ac0
www.farmacija-mic.lv