19. martā veselības ministrs Daniels Pavļuts videokonferencē uzrunāja farmācijas nozari. Vispirms ministrs teica paldies farmācijas industrijai, farmaceitiem un pārējiem aptieku darbiniekiem par to, ka pandēmijas laikā tiek nodrošinātas sabiedrības vajadzības zāļu jomā, tēlaini izsakoties, ka “karu nevar vinnēt, ja nav, kas piegādā patronas, ar ko šaut…”.
Ministrs pauda nostāju, ka turpinās iepriekšējā ministra uzsākto jautājumu risināšanu – zāļu cenu jautājumu, aptieku pakalpojuma pieejamību, tostarp mazapdzīvotās vietās. Ministrs pauda nesatricināmu atbalstu godīgai konkurencei, kā arī pauda izpratni, ka nepieciešams stratēģisks skatījums un plānošana, lai uzņēmēji varētu sekmīgi strādāt.
Par E-veselības e-receptes nedienām viņš ir ļoti labi informēts, un šogad tiks uzsākta jaunas sistēmas veidošana.
Protams, viens no centrālajiem jautājumiem ir sabiedrības vakcinēšanas pret Covid-19 nodrošināšana. Latvijas Farmaceitu biedrībai (LFB), kolēģiem no aptiekām un īpašnieku pārstāvjiem bija iespēja akcentēt arī citus aptiekas darbu skarošus jautājumus. LFB pauda nepieciešamību palielināt farmaceita lomu sabiedrības veselības aprūpē, ieviest no valsts budžeta apmaksātus farmaceita pakalpojumus, kā arī biedrība iestājās par slēgta tipa aptieku kā slimnīcas struktūrvienības modernizāciju un attīstību un tajās strādājošo farmaceitu atalgojuma palielinājumu.
LFB informēja ministru par no farmaceitiem saņemto informāciju, ka sakarā ar epidemioloģisko pasākumu pārbaudēm tirdzniecības vietās, palielinās un dublējas pārbaudes aptiekās – vienu un to pašu pārbauda un uzrauga gan valsts policija, gan pašvaldības policija, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Ministrs izteica gatavību runāt gan ar Ekonomikas ministriju, gan Valsts policiju, bet lūdza sniegt konkrētākus datus, par kuriem runāt. Uz ministra jautājumu, vai arī aptiekas vēlētos saņemt aktuālos biļetenus, kādus sagatavo un izsūta ārstiem, lai informētu par Covid-19 vakcīnām, kā arī bukletus, ko izsniegt aptiekas apmeklētājiem, LFB atbildēja apstiprinoši, gan norādot, ka farmaceitiem kā profesionāļiem ir jāpārzina vakcīnas kā zāļu grupa, un ka farmaceiti kopumā ir labi informēti.