Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes, kas veic izmeklēšanu par iespējamo korupciju Šauļu slimnīcā, šai lietā tur aizdomās arī divus aptieku tīkla “Eurovaistine” darbiniekus, ziņu aģentūrai BNS otrdien apliecinājusi “Eurovaistine” preses sekretāre Laura Bieļske.
Saskaņā ar aģentūras rīcībā esošo informāciju Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) aizdomās par tirgošanos ar ietekmi tur šā tīkla direktori Kristīnu Jakubauskieni un “Eurovaistine” Šauļu reģiona vadītāju, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.
“Mūsu uzņēmumam kļuvis zināms, ka pret diviem darbiniekiem izteiktas aizdomas Šauļu slimnīcas direktora Petra Simaviča lietā,” sacījusi Bieļske. “Mums ir zināms, ka slimnīcas direktors mērķtiecīgi centies ietekmēt darbiniekus, lai gūtu personisku labumu, – pieprasījis pieņemt un tirgot direktoram tuvai personai piederošas preces. Šīs preces mūsu tīklā nekad nav tirgotas. Uzņēmums veic iekšējo izmeklēšanu un labprātīgi sadarbojas ar tiesībsargāšanas iestāžu darbiniekiem, esam snieguši visu informāciju, kas viņus interesē.”
STT darbinieki Šauļu slimnīcas direktoru tur aizdomās, ka viņš solījis aptieku tīkla pārstāvjiem ietekmēt viņam padotos ārstus, lai viņi, izrakstot kompensējamos medikamentus, pacientiem ieteiktu tos iegādāties tikai šā tīkla aptiekās. Par to pieprasīts “Eurovaistine” aptiekās pieņemt un ar īpašiem noteikumiem iztirgot kādai direktoram tuvai personai piederošus medicīnas instrumentus.
Pēc BNS rīcībā esošās informācijas, STT ziņojumā pieminētā direktoram tuvā persona ir viņa meita, kurai pieder Kauņas privātfirma “Geros sveikatos šeimos gydytojo kabinetas”.
Kā paziņojis STT, noskaidrojot minētos lietas apstākļus un iegūstot informāciju, kas tos apliecina, aizdomās par tirgošanos ar ietekmi tiek turēts Šauļu slimnīcas direktors un divi aptieku tīkla vadītāji. “Tā ir vēl viena koruptīva shēma, kas atklāta, veicot šo sarežģīto un apjomīgo izmeklēšanu,” norādīts paziņojumā.
Izmeklēšanu par iespējamo korupciju Šauļu slimnīcā STT darbinieki sāka pērn saistībā ar aizdomām, ka slimnīcā pieprasīti un ņemti kukuļi no uzņēmumu vadītājiem, lai šie uzņēmumi tiktu atzīti par uzvarējušiem iepirkumu konkursos. Šo iepirkumu kopējā vērtība mērojama vairākos simtos tūkstošos eiro.
Izmeklēšana veikta arī par dažādām līdzekļu piesavināšanās shēmām. Aizdomās par koruptīvām darbībām tiek turētas kopumā 12 personas, tai skaitā slimnīcas ģenerāldirektors, stratēģiskās vadības direktore un infrastruktūras direktors.
STT darbinieku savāktā informācija liecina, ka no uzņēmumiem, kas piedalījušies slimnīcas iepirkumu konkursos, ģenerāldirektors kā nelikumīgu atlīdzību, iespējams, saņēmis medicīnisko iekārtu aptuveni 17 000 eiro vērtībā, kas piegādāta privātai klīnikai, kura pieder vienam no viņa ģimenes locekļiem. Pēc BNS ziņām, arī šai gadījumā runa ir par viņa meitai piederošo Kauņas firmu “Geros sveikatos šeimos gydytojo kabinetas”.
Šajā STT izmeklēšanā nesen kā lieciniece tika uzklausīta arī veselības ministre Rimante Šalaševičūte.
Aptieku tīkls “Eurovaistine” pieder uzņēmumam “Euroapotheca”, ko kontrolē viena no Lietuvas lielākajām biznesa grupām “Vilniaus prekyba”, kuras akcionāri ir Lietuvas bagātākais uzņēmējs Nerijs Numavičs, Žilvins Marcinkevičs, Mindaugs Marcinkevičs, Igns Staškevičs, Gintars Marcinkevičs, Mindaugas Bagdonavičs un Vlads Numavičs, ziņo LETA.
www.farmacija-mic.lv
nez, kas tās aptieku darbinieces ir – vai farmaceites vai prosta marijas? un redz kā tā ķepa stiepjas jau pie ārstu brīvības. kauns!