“Iecerēts līgumos starp teritoriālajām slimokasēm un aptiekām noteikt obligāti izsniedzamu lētāko medikamentu apjomu. Tādējādi tiktu veicināta arī racionālāka medikamentu lietošana,” viņa sacījusi ministrijas preses konferencē.
Žurnālisti iepazīstināti arī ar plāniem grozīt esošo kārtību, ka medikamentu ražotājiem Lietuvā šobrīd ir pieejama informācija, piemēram, par konkurentu plānotajām atlaidēm. Kā nesen izteicās Lietuvas Konkurences padomes priekšsēdētāja vietniece Jūrate Šoviene, tādu praksi faktiski var salīdzināt ar karteļa vienošanos.
Veselības ministrs Aurēlijs Verīga solījis, ka tiks pārskatītas prasības, saskaņā ar kurām medikamenti var tikt iekļauti kompensējamo medikamentu sarakstā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.
Pagājušajā mēnesī prezidente Daļa Grībauskaite tikās ar veselības ministru un Konkurences padomes un Valsts kontroles pārstāvjiem, lai pārrunātu, kā Lietuvā nodrošināt zemākas medikamentu cenas. Tikšanās laikā kontrolējošās institūcijas norādīja, ka esošā kompensēšanas sistēma rada mākslīgus šķēršļus, kas neļauj Lietuvas tirgū nonākt lētākiem un efektīvākiem medikamentiem, ziņo LETA.
www.farmacija-mic.lv
Nezinu par Lietuvas kolēģiem, bet man ir bijuši daudzi gadījumi, kad cilvēks vēlas pirkt tieši tās firmas ražojumu, ko izrakstījis ārsts, nevis lētāko, ko es piedāvāju. Par patstāvīgajiem klientiem, kuri pie mums nāk regulāri, es jau zinu, ko viņi vēlēsies, vai gribēs lētāku analogu vai nē. Ja 2-3 reizes ir piedāvāts lētāks variants un cilvēks atsakās, tad arī es vairs, protams, nepiedāvāju, jo jau zinu, kāda būs atbilde. Vienreiz kolēģe citā aptiekā iedeva lētāko analogu klientam, ārsts esot bijis šausmīgi dusmīgs. Bet klients arī tās zāles vairs nevarēja atļauties, jo kādreiz nebija jāpiemaksā, pēc tam bija, a ārsts uz lētāku neļauj mainīt. Firmu lobijs? Droši vien.