Valsts Latvijas Ārstu biedrībai (LĀB) ar Ārstniecības likuma 29.pantu ir deleģējusi ļoti svarīgu funkciju – ārstu un zobārstu sertifikāciju un resertifikāciju. Tieši šis deleģējums satur kopā zem LĀB jumta visas nozīmīgākās (kopskaitā 122) ārstu profesionālās asociācijas un biedrības.
Lai uzlabotu situāciju veselības jomā, ir nepieciešamas reformas un, atbilstoši apstiprinātajam valdības rīcības plānam, reformām sekos valsts budžeta līdzekļi, ziņo Veselības ministrija (VM). Ministrija norāda, ka tai ir izveidojies konstruktīvs dialogs ar daudzām LĀB dalīborganizācijām gan par nozarē nepieciešamajām reformām, gan par nepieciešamajiem likumprojektiem. Taču diemžēl ar ārstus apvienojošo organizāciju – LĀB – šāds dialogs neveidojas, norāda VM. Sadarbības priekšlikumi tiek aizstāti ne tikai ar ultimātiem, bet nu jau arī ar priekšlikumiem par sadarbību samaksāt ar valsts naudu, uzskata ministrija.
“Tieši tāds ir Pētera Apiņa parakstītais un Veselības ministrijā šā gada 15.aprīlī iesniegtais dokuments ar aicinājumu “kopīgu produktīvu sadarbību jauna Ārstniecības likuma izstrādē” pavadīt ar 93 170 eiro izmaksu no valsts budžeta līdzekļiem. Jaunā likuma izstrādi, Apiņaprāt, varētu veikt konkrēts advokātu birojs LĀB uzraudzībā,” norāda veselības ministrs Guntis Belēvičs.
Veselības ministrs secina, ka Pēteris Apinis kā LĀB prezidents ir sevi acīmredzami “izsmēlis”, nespēj pildīt noteiktās funkcijas un pat tādus jautājumus kā LĀB priekšlikumi veselības sistēmas uzlabošanai nespēj formulēt, bet pieprasa izmaksāt ievērojamu naudas summu no valsts, lai šādus biedrības priekšlikumus izstrādātu P.Apiņa izvēlētais advokātu birojs. Savukārt VM priekšlikumi jauna Ārstniecības likumprojekta izstrādē P.Apiņa skatījumā būs acīmredzami „nekvalitatīvs”, „nepilnīgs” un kritizējams materiāls, cerībā piespiest ministriju piešķirt šādu finansējumu LĀB, domā ministrs.
www.farmacija-mic.lv