KP aģentūrai LETA uzsvēra, ka šāds darījums neapdraud konkurenci un patērētāju intereses.
“Repharm” pilnībā vai daļēji pieder arī uzņēmumi, kas nodarbojas ar zāļu vairumtirdzniecību, – lieltirgotava “Recipe Plus”, zāļu mazumtirdzniecību – AS “Sentor Farm aptiekas”, zāļu ražošanu – AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” un veselības pakalpojumu sniegšanu – AS “Veselības centru apvienība” iekļautie veselības centri.
Savukārt “Centrālā laboratorija” sniedz tikai laboratorisko izmeklējumu pakalpojumus, tai pieder 23 analīžu materiālu pieņemšanas punkti un desmit laboratorijas, kā arī uzņēmums SIA “Rēzeknes laboratorija”.
KP lēmumā norāda, ka darījums ietekmē trīs tirgus – apvienošanās veselības aprūpes pakalpojumu tirgu, laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu tirgu un laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu veikšanai nepieciešamā aprīkojuma un materiālu piegādes tirgu.
Analizējot apvienošanās ietekmi uz konkurenci, KP secināja, ka “Repharm” grupā līdz šim nebija uzņēmumu, kas sniegtu laboratorisko izmeklējumu pakalpojumus. Vienlaikus “Centrālās laboratorijas” tirgus daļa ir neliela, turklāt tirgū valda sīva konkurence starp lielākajiem tirgus dalībniekiem – neatkarīgajām laboratorijām.
Izvērtējot apstākļus, KP secina, ka ietekmētajos tirgos pēc apvienošanās būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis.
Ņemot vērā pastāvošo tirgus struktūru un konkurenci starp laboratorisko pakalpojumu sniedzējiem, apvienošanās neradīs šķēršļus šo pakalpojumu pieejamībai veselības pakalpojumu sniedzējiem – slimnīcām un veselības centriem.
Izvērtējot tirgus dalībnieku apvienošanos, KP vērtēja arī konkrētajos tirgos pastāvošās barjeras un secināja, ka jaunu tirgus dalībnieku ienākšanu tirgū būtiski ietekmē valsts noteiktie ierobežojumi finansējuma iegūšanai laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu veikšanai, piemēram, apgrozījuma pastāvēšana iepriekšējā finanšu gadā vai obligāta akreditācijas sistēma.
“Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa aģentūrai LETA atzina, ka pēc apvienošanās darījuma realizācijas “Centrālajai laboratorijai” piederošie īpašumi arī turpmāk paliks tās īpašumā un kontrolē. Tāpat arī tiks turpināts “Centrālās laboratorijas” līdzšinējais darbības veids – laboratorisko izmeklējumu pakalpojumu sniegšana.
Vienlaikus tiek plānots uzlabot “Centrālās laboratorijas” darbības efektivitāti, veicot tās pārvaldes optimizāciju, efektīvāku esošo resursu izmantošanu un izdevumu samazināšanu. Tāpat arī tiek plānots jauniegūtajai mātessabiedrībai ieguldīt finanšu līdzekļus “Centrālās laboratorijas” attīstībā, iegādājoties jaunu un modernu laboratorijas aprīkojumu.
“Jaunāka aprīkojuma iegāde dos “Centrālajai laboratorijai” iespēju paplašināt izmeklējamo analīžu apjomu un veidus. Plānots ieviest jaunas tehnoloģijas, kas ļaus uzlabot pieejamību laboratorijas pakalpojumiem. Mātessabiedrības finanšu līdzekļus tiek plānots ieguldīt arī laboratorijas telpu paplašināšanā un rekonstrukcijā,” sacīja Lapiņa.
Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, AS “Poliklīnika” dibināta 2014. gada februārī. Uzņēmums 2014. gadā un 2015. gadā ar saimniecisko darbību nav nodarbojies, taču pagājušais gads tika noslēgts ar 86 eiro zaudējumiem.
Savukārt SIA “Centrālā laboratorija” reģistrēta 1994. gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 128 200, un tas pilnībā pieder SIA “Korx”. 2014. gadā “Centrālās laboratorijas” apgrozījums bija 5,98 miljoni eiro salīdzinājumā ar 4,42 miljoniem 2013.gadā. Uzņēmuma peļņa 2014. gadā bija 252 742 eiro salīdzinājumā ar 482 382 eiro peļņu 2013. gadā, ziņo LETA.
www.farmacija-mic.lv