Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB) martā turpināja Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/051/126 “Latvijas Farmaceitu biedrības administratīvās kapacitātes uzlabošana politisko lēmumu pieņemšanas procesā un publiskā pakalpojuma sniegšanā veselības aprūpes jomā” īstenošanu.
Šī projekta ietvaros 2014. gada 21. martā notika seminārs “Lēmumu pieņemšanas process un efektīva komunikācija veselības aprūpē” LFB biedriem Rīgā. Dalībnieki varēja uzzināt par iespējām iesaistīties nevalstisko organizāciju darbībā un ietekmēt lēmumu pieņemšanu gan NVO, gan valstiskos procesos, piemēram, iesniegt izmaiņas likumdošanā un iesaistīties darbā valsts pārvaldē.
Tāpat semināra dalībnieki varēja iepazīt kvalitātes sistēmu veidus un pamatprincipus veselības aprūpē un farmācijā. Tika prezentēts Farmaceitiskās aprūpes standarts, skaidrota tā loma veselības aprūpē. Farmaceiti iepazinās ar Farmaceitiskās aprūpes standarta saturu un ieviešanu praksē Latvijā. Marta seminārā darba grupās tika apspriesti LFB izstrādātie Farmaceitiskās aprūpes standarti:
• Aptiekas prakse un medikamentu izplatīšana,
• Konsultācija aptiekā par recepšu, bezrecepšu medikamentiem, medicīniskajām ierīcēm un pašaprūpes veikšanu,
• Glikozes līmeņa noteikšana aptiekās,
• Asinsspiediena un pulsa mērīšana aptiekās,
• Liekā svara noteikšana aptiekā,
• Lipīdu līmeņa noteikšana aptiekā.
Pēc iepazīšanās ar farmaceitiskās aprūpes standartiem dalībnieki izteica argumentus, kas motivētu aptiekas tos ieviest praksē, un kādi faktori šobrīd traucē tos realizēt. Vairākums farmaceitu atzina standartu nepieciešamību kvalitatīvu farmaceitisko pakalpojumu sniegšanai.
Beidzot kaut kas radies farmaprūpes likuma vietā! izejot no šiem standartiem varētu ieviest obligātās standarta prasības un brīvprātīgās. Atkarībā no ieviestā aptiekā apkalpošanas standarta līmeņa aptiekām piešķir kategoriju – I, II, III. Attiecīgi ir dažāds max piecenojuma līmenis.Te var piesiet arī OTC pircēju pašapkalpošanās zonā kā papildus servisu.