Farmaceiti Zemgales aptiekās traucējumus e-veselības sistēmas darbā pašlaik nenovēro, taču ģimenes ārstu praksēs situācija ir dažāda, noskaidrojusi nacionālā informācijas aģentūra LETA.
Augstkalnes aptiekas īpašniece Iveta Ludviga Tērvetes novadā stāstījusi, ka sistēma darbojas raiti un pacienti saņem izrakstītos medikamentus.
“Neviens bez zālēm nepaliek,” atzinusi aptiekas vadītāja.
Daļa pacientu aptiekā ierodas arī ar receptēm papīra formātā, taču, kā skaidrojusi Ludviga, receptēm ir trīs mēnešu derīguma termiņš, tāpēc klienti var izmantot pirms gadu mijas izrakstītās receptes.
Arī “Kristīnes Viesītes aptiekā” problēmas ar e-veselību nav novērotas. Daļa klientu vēl nav atprečojusi papīra formātā izrakstītās receptes.
Par sistēmas darbu kritiski izsakās ģimenes ārste Indra Andersone Dobeles novada Kaķeniekos. Problēmu ar slimības lapu atvēršanu ārstes praksē ir mazāk, bet recepšu izrakstīšana sagādā lielas rūpes.
“Mēs esam situācijas ķīlnieki. Šodien sistēmā ir paziņojums, ka iespējami traucējumi darbā. Lai sazvanītu atbalsta dienestu, paiet 15 minūtes, vēl 15 minūtes receptes izrakstīšanai. Tās ir 30 minūtes vienai receptei. Gaitenis ir pilns pacientu,” paudusi Andersone, kurai daļu recepšu nācies rakstīt papīra formātā.
Ārste skaidrojusi, ka Kaķeniekos neesot pieejams optiskais internets, taču, tā kā darboties ar slimības lapām ir iespējams, viņa nedomājot, ka problēma ir ar interneta pieslēgumu.
“Nevienam mēs laukos neesam vajadzīgi,” paudusi Andersone.
Ģimenes ārste Māra Ose Viesītes novada Saukas pagastā traucējumus sistēmas darbā pašlaik neesot novērojusi, lai gan atzinusi, ka pirmā sistēmas lietošanas diena šogad bijusi nervoza. Viņa ar e-veselības sistēmu strādā tiešsaistē.
Savukārt viņas kolēģe Neretā Inga Apeināne iegādājusies atbalsta programmu, kas izmaksā apmēram 30 eiro mēnesī, un ar e-veselības darbu ir apmierināta. Gan slimības lapas, gan receptes tiekot izrakstītas bez aizķeršanās, ziņo LETA.
www.farmacija-mic.lv
Cik ļoti nepatīkami lasīt šādas melīgas intervijas no kolēğu puses…vai tiešām, kā cieni jau saka, ka tiek maksāts no kāda puses, lai medijos nonāk slavinoša incormācija..kā var tik melīgi, neaptaujājot Zemgales aptiekas VISAS, šim tekstam dot tik efektīgu nosaukumu!!! Vispār, lauku aptiekās ne tik vien labu var dzirdēt… ir jāsaprot, ka e recepte tādām aptiekām der. Tu pavisam cita plūsma!!! Neesmu no Zemgales, bet esmu pārliecināta, ka programma nevienaz kolēğim neliekas normāla!!! Programma pat šodien atslēdzās..un tas ir katru dienu!!!
Meli, vai nē, jāprasa intervētajām meitenēm!
Es domāju, ka tie, protams, nav meli. Lauku aptiekās paši saprotat, cik cilvēku dienas laikā iziet un cik stundās var sastapt vienu klientu un līdz ar to, kāds laiks tiek veltīts šim pacientam. Vienīgais, ko gribu piebilst, abām lauku aptiekām paveicās, ka uz to brīdi nebija programmas pārtraukumu, savādāk pat to vienu vienīgo klientu nevarētu palaist mājās ar zālēm. Otrais – uzreiz saprotams, pēc intervijas, ka lauku aptiekās pa jaunā gada receptes ORIĢINĀLI nav saņemti, bet gan tikai pagājušā gada. Ļoti daudz uz šodienu saņemam lielveikala aptiekā recepšu zāles ar izrakst. datumu janvāris. Protams, ko tad ārsti var izdarīt , ja PROGRAMMA NEIET nevienam, pastāvīgi atslēgumi !!!!!!!
Nu tur jau tā lieta, laukos viens otru pazīst kā raibu suni! Pat ja sistēma neiet šodien, ievadīs datus rīt. Lielpilsētā savādā, klientu bieži redz pirmo un pēdējo reiz!