Sākums » E-veselība » E-veselības sistēmai pieslēgušās visas ģimenes ārstu prakses
E-veselības sistēmai pieslēgušās visas ģimenes ārstu prakses

E-veselības sistēmai pieslēgušās visas ģimenes ārstu prakses

E-veselības sistēmai pieslēgušās visas ģimenes ārstu prakses, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Vēl pagājušajā nedēļā e-veselības sistēmai nebija pieslēgušās astoņas ģimenes ārstu prakses, taču nedēļas laikā sistēmai pieslēgušās arī atlikušās ģimenes ārstu prakses, informē LETA.

Kā ziņots, no 1.janvāra Latvijā sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.

Pirmajās dienās uz problēmām sistēmas darbībā norādīja vairākas Latvijas medicīnas iestādes, ģimenes ārsti un aptiekas. Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji skaidroja, ka aizvadītajā trešdienā e-veselības sistēmā konstatēti nelieli traucējumi, kas visbiežāk bijuši saistīti ar citu, darbam e-veselības sistēmā pielāgotu informācijas sistēmu lietošanu, savukārt ceturtdien tehniski e-veselības sistēmas traucējumi vairs nav novēroti.

NVD direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane aizvadītajā nedēļā atzina, ka e-veselības sistēma optimāli varētu sākt strādāt pēc pāris nedēļām.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē 9. janvārī plānots lemt, kad uz komisiju varētu tikt aicinātas amatpersonas, kas atbildīgas par problēmām, kas radušās ar e-veselības sistēmas darbību.

 

www.farmacija-mic.lv

3 komentāri

  1. Nabadziņi, pakalpiņi, farmaceitam nav savs viedoklis, biedrība arī neko nevar pateikt pretī.

  2. Cik skaisti! Visas pieslēgušās!
    Tad kāpēc mums nāk tik daudz komp. zāļu receptes papīra formātā? Gan izrakstītas šogad,gan izrakstītas gada nogalē.Man šodien patika kāda pacienta teiktais – dakterei neiet sistēma,tāpēc viņa uzrakstīja decembra datumu, it kā es būtu pie viņas bijis 29.12.2017

    • Kā saka, lai farmaceiti digitalizē papīra receptes, farmaceiti tak stāv aiz kases un urbina tikai degunu un kāš lielo piķi! Diemžēl, tādās domās par farmaceitiem ir ārsti!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*