Lauku mediķiem Latgalē e-veselības ieviešana sagādājusi virkni problēmu, kavējusi darba ritmu un sagādājusi ne vienu vien nepatīkamu brīdi, nacionālai informācijas aģentūrai LETA atzinuši aptaujātie.
Krāslavas novadā Indrā Jāzepa Pogumirska ģimenes ārsta un neirologa praksē strādājošā ārsta palīdze Elvīra Muceniece aģentūrai LETA pastāstījusi, ka e-veselības ieviešanas rezultātā regulāri nākoties saskarties ar dažādām problēmām.
Ir bijuši gadījumi, kad ārsts izraksta zāles, kuras saskaņā ar pastāvošo kārtību viņam ir tiesības izrakstīt, bet e-veselībā tās nelaiž cauri, norādot, ka attiecīgo zāļu izrakstīšana neesot viņa kompetencē.
“Arī man kā ārsta palīdzei ir atļauts izrakstīt zāles zem sava koda. Taču vienā no aptiekām pēkšņi pasaka, ka man neesot bijis tiesību izrakstīt receptes, ka tas bijis jāizraksta dakterim un mans kods esot nederīgs, bet beigās tomēr izrādījās, ka man tomēr bija šādas tiesības,” sūkstījusies Muceniece.
Regulāri bremzējot arī pati sistēma, rezultātā cilvēki nervozējot, zāles tiekot rakstītas sākumā uz papīra un vēlāk – vakaros un no rīta, kad tā strādā raitāk, vadītas sistēmā.
To, ka e-veselības ieviešana ir radījusi problēmas, aģentūrai LETA atzinusi arī Aglonas aptiekas “Nameda L” vadītāja Ligita Jackeviča.
Aptieka bijusi sagatavojusies e-veselības ieviešanai – savlaicīgi bjis iegādāts nepieciešamais aprīkojums un nodrošināts interneta pieslēgums, taču, neskatoties uz to, ne viss ir ritējis pietiekami raiti. No e-veselības puses ir bijuši dažādi pārtraukumi sistēmas darbībā, regulāri ienāk paziņojumi, ka sistēma kādu laiku nedarbosies, ziņo LETA.