14.jūlijā apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka no valsts budžeta līdzekļiem pakāpeniski sāks apmaksāt enterālās un parenterālās barošanas maisījumu pieaugušiem pacientiem.
Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders skaidro, ka līdz šim valsts apmaksāja gan enterālo (barības vielu ievadīšana tieši kuņģī vai zarnu traktā), gan parenterālo (barības vielas ievadīšana vēnā) barošanu, pacientam uzturoties stacionārā, kā arī šie speciālie maisījumi tika nodrošināti bērniem līdz 18 gadu vecumam, ja viņi atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Paliatīvās aprūpes kabineta uzskaitē.
Sadarbībā ar nozares speciālistiem ir izstrādātas indikācijas, kuru gadījumā parenterāli un enterāli ievadāmie barošanas maisījumi pacientam ir nodrošināmi, lai valstī princips būtu vienāds.
Kārtība paredz, ka Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kurā strādā enterālās un parenterālās barošanas speciālistu komanda, būs koordinējošā ārstniecības iestāde, kas izvērtēs pieaugušo pacientu atbilstību indikācijām valsts apmaksātu barošanas maisījumu saņemšanai.
Nepieciešamības gadījumā valsts apmaksās arī enterālo un parenterālo barošanu mājas aprūpē. Tas nozīmē, ka ārsta palīgs vai māsa dosies pie pacienta uz mājām, lai palīdzētu šo procesu nodrošināt.
Tāpat īpašās pārtikas nodrošināšana tiek turpināta personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu un ir BKUS Paliatīvās aprūpes kabineta uzskaitē, kā arī cistiskās fibrozes pacientiem un bērniem smagas olbaltumvielas nepanesības vai izteiktas malabsorbcijas sindromu gadījumā.