Sākums » Farmācija » “Repharm” grupa iegādāsies Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas – papildināts
“Repharm” grupa iegādāsies Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas – papildināts
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

“Repharm” grupa iegādāsies Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas – papildināts

AS “Repharm” grupas uzņēmums AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” iegādāsies tiesības 2023.gadā pirkt Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās zāļu ražotāja “Olainfarm” akcijas, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

“Rīgas farmaceitiskā fabrika” iegādāsies 100% SIA “Farma Fund” kapitāldaļu, savukārt “Farma Fund” ir noslēgts līgums par tiesībām 2023.gadā iegādāties Annai Emīlijai Maliginai tieši un netieši piederošās “Olainfarm” akcijas.

“Farma Fund” ir veicis daļu no pirkuma samaksas Annai Emīlijai Maliginai un turpinās veikt maksājumus atbilstoši noslēgtajam grafikam.

Noslēgtais darījums paredz noteiktu pasākumu izpildi no abām darījuma pusēm līdz 2023.gadam un nerada tiesības šobrīd rīkoties ar “Olainfarm” akcijām.

“Rīgas farmaceitiskā fabrika” saskaņos attiecīgo darījumu ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Konkurences padomi līdzko iestāsies likumdošanā noteikti nosacījumi, norādīja kompānijā.

“Lēmums pieņemts pēc skrupulozas apstākļu un “Olainfarm” aktīvu izpētes, un šis lēmums ir likumsakarīgs. Latvijas farmācijas un veselības nozare ir sadrumstalota, un Covid-19 pandēmija ir parādījusi, cik svarīga ir sakārtota, vienota, efektīva veselības nozare un infrastruktūra gan ikdienā, gan krīzes apstākļos. Tādēļ “Repharm” iegulda ražošanas attīstībā,” pauda uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmumā arī minēja, ka “Olainfarm” aktīvu iegādes plāns ir stratēģiski nozīmīgs solis “Repharm” grupas kompetenču attīstībā.

“Nacionāla farmācijas nozare ir valsts drošības jautājums, ko skaidri parāda aktuālā krīzes situācija. Šobrīd Latvijā ražotās zāles vietējā tirgū ir tikai 4% no kopējā pieejamā zāļu apmēra, kas mūs nostāda ļoti riskantā situācijā, gan cīnoties ar veselības izaicinājumiem šodien, gan domājot par tiem nākotnē. Svarīgi, ka nacionālais kapitāls veido valsts veselības nozares mugurkaulu. Šodienas situācija ir jāmaina, mums ir jākļūst daudz konkurētspējīgākiem, neatkarīgākiem,” norādīja “Repharm” padomes loceklis Juris Bundulis.

Jau vēstīts, ka Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā. Maligins tieši un pastarpināti caur “Olmafarm” bija lielākais “Olainfarm” īpašnieks.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” lielākais akcionārs ir “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

2020.gada deviņos mēnešos “Olainfarm” koncerns strādāja ar 88,893 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās 2,3 reizes un bija 9,58 miljoni eiro.

Savukārt “Repharm” ir veselības aprūpes jomā strādājošu Latvijas uzņēmumu grupa, kas apvieno “Sentor Farm aptiekas” (zīmols “Mēness aptieka”), AS “Veselības centru apvienība”, SIA “Centrālā laboratorija”, “Rīgas farmaceitiskā fabrika” un “Recipe Plus”. “Repharm” uzņēmumu grupa ir izveidota 2009.gadā. 2019.gadā “Repharm” koncerna apgrozījums bija 283,008 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 34,56 miljoni eiro.

“Repharm” patiesie labuma guvēji, pēc “Firmas.lv” datiem, ir vairākas Latvijas privātpersonas – Roberts Tavjevs, Jānis Oskerko, Mihails Lurje, Aleksandrs Livšics, Andrejs Leibovičs, Sergejs Korņijenko, Josifs Apts un Jeļena Ņikitina.

Tajā pašā laikā “Farma Fund” reģistrēta 2019.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 4 006 000 eiro. Līdz 2021.gada februāra sākumam firmas nosaukums bija “Zdorovie Europe”. Sākotnēji tās īpašnieki bija divas Ukrainas firmas – “Pharmaceutical Group “Zdorovya” LTD” (49,93%) un “Pharmaceutical Company “Zdorovya” LTD” (49,93%), kā arī divas Ukrainas privātpersonas.

Savukārt kopš 2020.gada vasaras “Farma Fund” vienīgais īpašnieks ir Uldis Arnicāns, kurš savulaik bija viens no nebanku kreditētāja “4finance” patiesajiem labuma guvējiem. Tajā pašā laikā “Farma Fund” vienīgais valdes loceklis ir nebanku kreditētāja “4finance” izpilddirektors Gvido Endlers.

Savukārt Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves Signes Balderes-Sildedzes izplatītajā paziņojumā Baldere-Sildedze norāda, ka “Repharm” padomes loceklis Juris Bundulis kā “Repharm grupas” pārstāvis plašsaziņas līdzekļos piektdien paudis maldinošu informāciju, ka Anna Emīlija Maligina būtu vienojusies ar “Repharm grupu” par viņai tieši un netieši piederošo akciju pārdošanu.

“Šis “Repharm” paziņojums ir atklāts, publisks uzbrukums man un manai meitai Annai Emīlijai Maliginai, un citiem “Olainfarm” akcionāriem, lai piespiestu pārdot vienu no Latvijas vērtīgākajiem uzņēmumiem. Uzskatu, ka šāda “Repharm” grupas darbība ir apzināta sabiedrības un finanšu kapitāla tirgus maldināšana. “Repharm” ar šādiem paziņojumiem maldina, jo es kā Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve nekad neesmu vienojusies un meitas vārdā noslēgusi šādu līgumu ar “Repharm” grupu” vai ar to saistītiem uzņēmumiem,” paziņojumā uzsver Baldere-Sildedze.

Viņa norāda, ka “Repharm” nav ne tiesības, ne pilnvaras attiecībā uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām AS “Olainfarm” akcijām un SIA “Olmafarm” daļām.

Baldere-Sildedze skaidro, ka pēc Bunduļa publiskiem izteikumiem var noprast, ka “Repharm” grupas uzņēmums AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” ir iegādājusies uzņēmuma SIA “Farma Fund” kapitāldaļas, kas, acīmredzot, februāra sākumā mainījis nosaukumu no SIA “Zdorovie Europe”. Baldere-Sildedze uzsver, ka ne “Farma Fund”, ne “Zdorovie Europe” nav nekādu tiesību uz Annas Emīlijas Maliginas piederošajām “Olainfarm” akcijām un “Olmafarm” kapitāldaļām no 2020.gada maija.

Baldere-Sildedze norāda, ka “Farma Fund” ir agrākais “Zdorovie Europe”, sākotnēji “Zdorovye LTD” meitasuzņēmums. Tam kopš tā reģistrācijas vairākkārt ir mainījušies patiesā labuma guvēj. Sākotnēji bija norādīti – Jegors Dorovskis, Oļegs Koguta un Leonids Ogorodnikovs, kā arī starp uzņēmuma dalībniekiem bija arī “Zdorovye LTD”.

Tomēr 2020.gada 29.jūnijā, “Zdorovie Europe” dalībnieki un patiesā labuma guvēji mainījās – par patiesā labuma guvēju kļuva Monako dzīvojošais Uldis Arnicāns, kurš biznesa aprindās tiek saistīts ar ekspremjera Andra Šķēles interešu pārstāvību, norāda Baldere-Sildedze. Pēc nepilna mēneša šajā pašā uzņēmumā notika vēl vienas izmaiņas, un par valdes locekli kļuva Gvido Endlers, kas ir vienlaicīgi arī nebanku kredītdevēja AS “4finance” reģionālais vadītājs.

Lai arī Bundulis apgalvo, ka “Rīgas tarmaceitiskā fabrika” ir iegādājusies uzņēmuma “Farma Fund” kapitāldaļas, Uzņēmumu reģistra dati 19.februārī liecina, ka mainīts tikai nosaukums, patiesais labuma guvējs joprojām ir tas pats, paziņojumā informē Baldere-Sildedze.

“”Repharm” jau ilgstoši melo Latvijas sabiedrībai, ka šim uzņēmumam nav intereses par “Olainfarm”. Šodienas “Repharm” grupas pārstāvja Bunduļa paziņojums apliecina pretējo. Šis uzņēmums beidzot arī publiski parāda savu patieso seju un atklāj negodprātīgo rīcību, kas vairākus gadus ir pastiprinājusi Valērija Maligina mantinieču nesaskaņas un tādā veidā likusi šķēršļus atrisināt konfliktu starp mantiniecēm miermīlīgā ceļā,” uzsver Baldere-Sildedze.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*