Sākums » Jaunākie raksti » Vakcinācijai pret Covid-19 apmācīs papildu personālu
Vakcinācijai pret Covid-19 apmācīs papildu personālu

Vakcinācijai pret Covid-19 apmācīs papildu personālu

Lai nodrošinātu plašu un ātru iedzīvotāju vakcinācijas procesu pret Covid-19, vakcinācijas dienestu kapacitātes stiprināšanai plānots apmācīt papildu līdz 500 ārstniecības personu, ziņo Veselības ministrija (VM).

Vakcinācijas procesam piesaistīs un apmācīs mediķus, kuru ikdienas darba pienākumi nav tieši saistīti ar vakcināciju – māsas, ārstus, ārstu palīgus, vecmātes. Pēc apmācības mediķi nodrošinās vakcināciju Covid-19 vakcinācijas punktos.

Apmācībās paredzēts apgūt padziļināti teorētiskās un praktiskās zināšanas par Covid-19 vakcinācijas organizācijas principiem, tās tehniku, drošu procesu un atbilstošu rīcību blakusparādību (anafilakses) gadījumā, kā arī vakcīnas lietošanu atbilstoši ražotāja norādījumiem.

Lai nodrošinātu plānotās mācības, valdība šodien, 18. februārī, no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai piešķīra 48 tūkstošus eiro. Finansējums vajadzīgs apmācību īstenošanai, tostarp programmas izstrādei, lektoru un praktisko nodarbību vadītāju atlīdzībai, tehniskam un telpu nodrošinājumam un citiem ar apmācības procesu saistītiem izdevumiem, informē VM.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.