Sākums » Jaunākie raksti » Vakcinācijas viltošanas gadījumi iedragā Latvijas medicīnas prestižu
Vakcinācijas viltošanas gadījumi iedragā Latvijas medicīnas prestižu

Vakcinācijas viltošanas gadījumi iedragā Latvijas medicīnas prestižu

Vakcinācijas pret Covid-19 viltošanas gadījumi iedragā Latvijas medicīnas prestižu, nacionālai informācijas aģentūrai LETA norādījis Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs.

Šilovs skaidrojis, ka ārstniecības persona, kas iesaistās nelegālā vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāta iegādē, atstāj sliktu iespaidu par jomu kopumā, un tas nav pieļaujami.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs paudis, ka, viņa ieskatā, pret medicīnas nozares darbiniekiem, kuru dalība šajās nelikumīgajās darbībās tiek saskatīta, būtu jāseko atbilstošām darbībām – gan pēc krimināllikuma, gan atņemot personas darba sertifikātu, kas nozīmētu aizliegumu strādāt konkrētajā amatā medicīnas nozarē.

Vaicāts, kādas darbības nepieciešams veikt, lai nākotnē nepieļautu šādas darbības, Šilovs norādījis, ka nepieciešams informēt cilvēkus, ka par šādām darbībām draud kriminālatbildība – gan par to runājot iekšēji nozarē, tāpat informēšanā jāiesaistās arī darba devējiem.

Vienlaikus Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs uzskata, ka vakcinācijas sertifikāta viltošanā nevar vainot tikai ārstniecības personas. “Nevar vainot tikai medicīnas darbinieku – ir ļoti liela atbildība arī tam, kurš bija gatavs maksāt par to, lai apdraudētu sevi un apdraudētu arī apkārtējos,” piebildis Šilovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde augusta sākumā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī par fiktīvas vakcinācijas veikšanu kādā vakcinācijas centrā aizturēja 1972., 1974., un 1976. gada dzimušas sievietes, tai skaitā arī medicīnas māsu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīm sievietēm bija sadalītas lomas. Divas sievietes meklēja personas, kuras nevēlas vakcinētas, bet ir gatavas maksāt, lai saņemtu Covid-19 sertifikātu, kā arī veica naudas pieprasīšanu un pieņemšanu. Savukārt vakcinācijas centra medmāsa imitēja vakcīnas injekciju personām, kuras bija samaksājušas par Covid-19 sertifikātu un ieradušās vakcinācijas vietā ar iepriekš sagatavotu zīmīti.

Prettiesiski saņemtie naudas līdzekļi tika sadalīti starp grupas dalībniekiem. Par fiktīvo vakcināciju katru reizi no personām tika pieprasīti un saņemti 200 eiro.

Pie personām tika veiktas kratīšanas, kā rezultātā izņemti naudas līdzekļi ap 10 000 eiro, kas, iespējams, iegūti noziedzīga nodarījuma rezultātā un citi izmeklēšanā svarīgi priekšmeti. Turklāt vienai aizturētajai personas ir izņemta un arestēta “Nissan” markas automašīna, kura, iespējams, ir iegādāta par noziedzīgo darbību rezultātā iegūtajiem līdzekļiem.

Visas trīs personas atzītas par aizdomās turētajām un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā liegums strādāt Covid-19 vakcinācijas centros. Policijai ir pamats uzskatīt, ka minētajā kriminālprocesā, imitējot vakcināciju, faktiski neievadot vakcīnu, vismaz 200 personas ir ieguvušas Covid-19 sertifikātu par pirmās potes saņemšanu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*