Lai nodrošinātu piemaksu kompensēšanu atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstinātā Covid-19 riska un slodzes apstākļos, valdība šodien, 17. maijā, atbalstīja 31 968 716 eiro finansējuma novirzīšanu Veselības ministrijai (VM).
Ņemot vērā Covid-19 straujo izplatību, līdz ar to pieaugošo Covid-19 pacientu skaitu slimnīcās, ļoti aktuāls kļuva cilvēkresursu trūkums veselības aprūpes nozarē, kā arī ārstniecības personu “izdegšana”, norāda VM.
Lai risinātu esošo situāciju un nepieciešamības gadījumā slimnīcas varētu piesaistīt papildu mediķus, kuri var palīdzēt ar savām zināšanām un prasmēm Covid-19 pacientu aprūpē, viens no jautājumiem, kas bija jārisina, ir atbilstoša atalgojuma nodrošināšana ārstniecības personām, it īpaši situācijā, kad darbs jāveic paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Ņemot vērā ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumu, un lai risinātu cilvēkresursu problēmas veselības nozarē, kā arī novērtējot iesaistīto atbildīgo institūciju ārstniecības personu un citu nodarbināto darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos, saskaroties ar Covid-19 inficētām personām, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā tika noteikts, ka ārstniecības iestādēs, kuras sniedz ambulatoros vai stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus papildus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajam maksimālajam piemaksu apmēram atļauts noteikt piemaksu līdz 100% no mēnešalgas.
Šādas piemaksas iespējamas arī ģimenes ārstu praksēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un Valsts asinsdonoru centrā nodarbinātajiem, farmaceitiem, kā arī VM, Slimību profilakses un kontroles centra, Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas ierēdņiem un darbiniekiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 infekcijas uzliesmojumu un tās seku novēršanu.
VM piemaksām nepieciešamie papildu finanšu līdzekļi piešķirti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.
www.farmacija-mic.lv