Sākums » Jaunākie raksti » Meņģelsone: ES valstu līmenī jādomā par līgumu pārskatīšanu starp Eiropas Komisiju un Covid-19 vakcīnu ražotājiem
Meņģelsone: ES valstu līmenī jādomā par līgumu pārskatīšanu starp Eiropas Komisiju un Covid-19 vakcīnu ražotājiem

Meņģelsone: ES valstu līmenī jādomā par līgumu pārskatīšanu starp Eiropas Komisiju un Covid-19 vakcīnu ražotājiem

Būtisks jautājums, kas jārisina Eiropas Savienības (ES) valstīm sadarbojoties, ir līgumu pārskatīšanu starp Eiropas Komisiju un Covid-19 vakcīnu ražotājiem, ņemot vērā šā brīža situāciju un reālo vakcīnu pieprasījumu ES dalībvalstīs, tikšanās laikā ar Vācijas vēstnieku Latvijā Kristianu Heltu sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.

Ceturtdien, 2.februārī, ministre iepazīšanās vizītē tikās ar Heltu, lai pārrunātu sadarbības jautājumus veselības aprūpes jomā.

Meņģelsone pateicās par Vācijas sniegto atbalstu Latvijai 2021.gada rudenī, kad Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes dēļ Latvija lūdza starptautisko palīdzību medicīnas aprīkojumam, izmantojot ES Civilās aizsardzības mehānisma sniegtās iespējas. Uz Latvijas palīdzības lūgumu atsaucās virkne valstu, tostarp Vācija nosūtīja Latvijai medicīniskos materiālus un aprīkojumu 3,5 miljonu eiro vērtībā: pacienta vitālo parametru monitora stacijas, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas ar neinvazīvu funkciju un ķirurģiskās maskas. Saņemtā palīdzība bija ļoti nozīmīga krīzes pārvarēšanai slimnīcās un smagi slimu cilvēku glābšanai.

Tāpat ministre atzina, ka būtisks jautājums, kas jārisina ES valstīm sadarbojoties, ir līgumu pārskatīšanu starp Eiropas Komisiju un Covid-19 vakcīnu ražotājiem, ņemot vērā šā brīža situāciju un reālo vakcīnu pieprasījumu ES dalībvalstīs. Apzinoties ražotāju ieinteresētību nezaudēt līgumos paredzēto samaksu no dalībvalstu puses, būtiski būtu panākt vienošanos ar ražotājiem vai nu par piegāžu termiņa pagarinājumu vai vienoties par citu, piemēram, inovatīvu medikamentu piegādi.

Helts savukārt pauda, ka lielākie izaicinājumi Latvijas un Vācijas veselības aprūpes sistēmās ir līdzīgi – cilvēkresursu nodrošinājums, sabiedrības, tajā skaitā ārstniecības personāla, novecošana, energoresursu izmaksu pieauguma un inflācijas ietekme uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, datu pieejamība un nozīmība veselības aprūpes politikas plānošanā. Tādēļ būtiska ir sadarbība un labās pieredzes apmaiņa dažādu risinājumu pielietošanā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*