2025. gada 9. oktobrī mūžībā aizsaukts zinātniski praktiska un informatīva farmācijas žurnāla Materia Medica ilggadējais literārais redaktors Jānis Loja.
Viņš dzimis 1951. gada 1. janvārī Rīgā valodnieka, filoloģijas profesora Jāņa Lojas ģimenē, absolvējis Rīgas 24. vidusskolu un Latvijas valsts universitātes Vēstures un filoloģijas fakultāti.
Jānis Loja bija pirmais žurnāla “Latvijas ārsts” literārais redaktors. Strādājis galvenokārt ar medicīniskiem tekstiem, sadarbojies ar Zāļu valsts aģentūru un citām nozares iestādēm un uzņēmumiem.
Jānis Loja bija izcils profesionālis ar precīzu valodas izjūtu, būdams Jāņa Endzelīna sekotājs, centās ieviest apritē vairumam neierastus vai piemirstus, bet latviešu valodai būtiskus elementus.
Atvadīšanās notiks Rīgā I Meža kapos ceturtdien, 16. oktobrī plkst. 13.00.
Lai gaišs ceļš mūžībā!
Medikamentu Informācijas Centrs Farmācijas portāls | Viss par farmāciju