Sākums » Farmācija » Apstiprina izmaiņas zāļu ražošanas un kontroles kārtībā
Apstiprina izmaiņas zāļu ražošanas un kontroles kārtībā

Apstiprina izmaiņas zāļu ražošanas un kontroles kārtībā

Šodien, 11. augustā, Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināti Veselības ministrijas (VM) izstrādātie MK 2006. gada 18. aprīļa noteikumos Nr.304 “Noteikumi par zāļu ražošanas un kontroles kārtību, par zāļu ražošanu atbildīgās amatpersonas kvalifikācijas prasībām un profesionālo pieredzi un kārtību, kādā zāļu ražošanas uzņēmumam izsniedz labas ražošanas prakses sertifikātu”.

Noteikumu grozījumos precizētas aptiekas tiesības zāļu iepakojumu sadalīšanā, ziņo VM. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2001/83/EK turpmāk aptiekai fasēšanas darbības (gatavo zāļu iepakojumu sadalīšanai vairākās vienībās) veikšanai vairs nebūs vajadzīga speciāla zāļu ražošanas licence. Šādu pakalpojumu būs atļauts veikt aptiekām, kurām ir izsniegta licence ar papildu nosacījumu zāļu izgatavošanai.

Lai izslēgtu nepareizu normu interpretāciju, kā arī ņemot vērā, ka līdzšinējā redakcija neaptvēra aktīvās vielas, jaunajos noteikumos konkretizēts termina “fasēšana” skaidrojums. Tāpat jaunajos noteikumos iekļauti tehniski redakcionāli precizējumi, lai nodrošinātu terminoloģijas konsekvenci atsaucēs uz citiem normatīvajiem aktiem. Jaunās prasības stāsies spēkā 2015. gada 1. oktobrī.

Šobrīd izstrādes stadijā ir arī normatīvais akts, kurā plānots precizēt normas aptieku atbilstībai veikt zāļu izgatavošanu un fasēšanu – MK 2010.gada 23.marta noteikumi Nr.288 “Aptieku darbības noteikumi”, ziņo VM.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*