Šodien, 2014.gada 6.martā, pasaulē plaši pazīstamais līdzeklis “Aspirin” svin savu 115 gadu jubileju.
1897. gadā uzņēmuma “Bayer & Company” ķīmiķis vācietis Fēlikss Hofmans (Felix Hoffmann) meklēja līdzekli sava tēva artrīta sāpēm un sāka pētīt acetilsalicilskābi, atklājot, ka tā labi līdz pret šīm sāpēm. Viņš radīja pirmo šī savienojuma stabilo formu, vēlāk pazīstamu kā “Aspirin”.
1863. gadā Frīdrihs Baijers (Friedrich Bayer) un Johans FrīdrihsVeskots (Johann Friedrich Weskott) Bārmenē (tagad – Vupertāle), Vācijā, nodibināja ķīmijas uzņēmumu “Friedr. Bayer & Co”. 1888. gadā viņi nolēma uzņēmumā dizveidot farmācijas nodaļu. 1897. gadā, kad itāļu inženieris Guljelmo Markoni (Guglielmo Marconi) patentē radio, Fēlikss Hofmans jaunajās “Bayer” laboratorijās sintezē acetilsalicilskābi. Tajā pat gadā uzņēmums maina nosaukumu uz “Bayer & Co”, savu darbību koncentrējot uz izpēti un attīstību – profilu, kam uzņēmums seko arī mūsdienās.
1899. gadā Heinrihs Drēzers (Heinrich Dreser) apraksta aspirīna antipirētiskās īpašības un tā praktisko pielietojumu sāpju mazināšanā. Šis gads “Bayer” uzņēmumam nozīmīgs ar to, ka tiek reģistrēta preču zīme “Aspirin” un produktu izplata ārstiem pacientu lietošanai. Tajā laikā aspirīnu ražo ražotnē Elberfeldē, Vupertālē. Pēc gada to patentē ASV.