Sākums » Jaunākie raksti » Austrumu slimnīca aicina pacientus un ģimenes ārstus uzdot neskaidros jautājumus par ārstēšanu pēc izrakstīšanas no slimnīcas

Austrumu slimnīca aicina pacientus un ģimenes ārstus uzdot neskaidros jautājumus par ārstēšanu pēc izrakstīšanas no slimnīcas

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) aicina ikvienu onkoloģisko pacientu un pacienta tuvinieku, kurš iesaistās tuvinieka aprūpes procesos ārstēšanās laikā slimnīcā, izrakstoties no tās un atgriežoties mājās, kā arī ģimenes ārstu, kam jāuzrauga pacienta ārstēšanās process pēc izrakstīšanās no slimnīcas, visus jautājumus par ārstēšanās gaitu uzdot ārstējošajam personālam gan slimnīcā, gan vēlāk, izmantojot pacienta izrakstā norādīto kontaktinformāciju, kur atrodams konkrētās nodaļas ārstējošā ārsta tālruņa numurs. Izraksts ietver arī informāciju par pacienta ārstēšanas procesu, veiktajām manipulācijām un ieteikumiem pacientam un ģimenes ārstam, kas būtu jādara turpmākajā aprūpes procesā.

“Ikvienam pacientam, kas ārstējies Austrumu slimnīcā, tiek sagatavots izraksts, kurā ir kontaktinformācija saziņai, kā arī informācija ne tikai par pacienta ārstēšanas procesu un veiktajām manipulācijām, bet arī ieteikumi pacienta ģimenes ārstam un pacientam – kas būtu jādara turpmākajā aprūpes procesā, kādas medicīniskās procedūras būtu jāveic, kādas zāles būtu jālieto un cita detalizēta informācija,” uzsver Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenais ārsts Andrejs Pčolkins.

Tāpat pirms izrakstīšanās no stacionāra pacientam ir konsultācija ar ārstējošo ārstu: šajās situācijās Austrumu slimnīca vienmēr ir aicinājusi pacientus, īpaši seniorus, nākt kopā ar tuvinieku – atbalsta personu, jo šajos sarežģītajos apstākļos un uztraukumā pacients, it īpaši seniors, var aizmirst jautājumus, ko iepriekš gribējis pajautāt ārstam, vai vienkārši var būt apjucis. Sabiedrība noveco un diemžēl arvien vairāk arī slimo, tāpēc jārēķinās, ka arvien būtiskāka veselības aprūpes sistēma daļa ir un būs ne tikai ārstēšana slimnīcās, bet arī pašaprūpe mājās, tāpēc arvien lielāka uzmanība jāvelta ģimenes ārsta iesaistei periodā pēc ārstēšanās slimnīcā.

A.Pčolkins uzsver, ka onkoloģiskajiem pacientiem ir iespēja piezvanīt savai atbalsta māsai arī periodā pēc ārstēšanās. Īpaši būtisks ir fakts, ka arī pacienta ģimenes ārstam ir iespēja sazināties ar māsu koordinatoru, lai izzinātu neskaidros jautājumus. Koordinators sazināsies ar pacienta ārstējošo ārstu un sniegs atbildes, kā labāk organizēt pacienta aprūpes procesu, un sniegs atgriezenisko saiti.

Pašlaik Austrumu slimnīcā onkoloģisko pacientu aprūpē dažādos vēža lokalizāciju ceļos pacientus un pacientu tuviniekus konsultē izglītības atbalsta māsas un māsas koordinatori. Viņas konsultē pacientu ne tikai ārstniecības ceļā, bet sniedz arī atgriezenisko saiti, noskaidrojot dažādus pacientiem aktuālos jautājumus, kas rodas turpmākajā aprūpes procesā, kad pacients jau vairs nav ārstniecības iestādē ārstniecības personāla uzraudzībā, bet ir izrakstīts mājās ģimenes ārsta uzraudzībā.

Patlaban Austrumu slimnīca aktīvi strādā, lai pilnveidotu pacientu ārstēšanas, aprūpes kvalitātes un drošības procesus, tādēļ aicinām ziņot par jebkuru sarežģītu situāciju, neatbilstošu komunikāciju vai rīcību, lai varam izvērtēt katru individuālu situāciju vai viedokli un veiktu kvalitatīvus uzlabojumus. Aicinām dalīties ar savu viedokli šeit: https://aptaujas.aslimnica.lv/index.php/569975

2023.gadā Austrumu slimnīcā ārstēti 40 825 onkoloģiskie pacienti.

Par Austrumu slimnīcu

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī. Slimnīcas sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, “Latvijas Onkoloģijas centrs”, “Biķernieki”, “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” un “Latvijas Infektoloģijas centrs” ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidisciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstējas aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu. Slimnīca nodrošina praktisko apmācību bāzi gan Latvijas izglītības iestāžu, gan ārvalstu studentiem un nodrošina tālākizglītību un zināšanu pārnesi veselības nozares speciālistiem mūsu valstī un aiz tās robežām. Slimnīca veic zinātniski pētniecisko darbu un attīsta inovatīvu metožu izmantošanu pacientu ārstēšanā. Slimnīca ir trešais lielākais darba devējs valstī, kur strādā ap 5000 darbinieku.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*