Ministre šobrīd nevar atbildēt, cik aktīvi jaunā sistēma patlaban tiek lietota, taču norāda, ka elektroniskās slimības lapas tiek izrakstītas aktīvi, bet e-receptes tiek lietotas mazāk, kas varētu būt saistīts ar patlaban notiekošo moduļa auditēšanu.
Viens no nākamajiem moduļiem, kurus plānots ieviest sistēmā, ir vakcinācijas uzskaite, kas atvieglotu dzīvi ģimenes ārstiem un samazinātu nepieciešamību pēc dokumentu turēšanas papīra formā.
Ministre šobrīd arī nevar precīzi pateikt, cik liela daļa ģimenes ārstu jau patlaban lieto e-veselību, taču norāda, ka mediķu interese par šo sistēmu nav atkarīga no vecuma vai reģionālā iedalījuma. “Kā man zināms, Latvijā interneta pārklājums ir pilnīgi visur. (..) Tas nav saistīts ne ar vecumu, ne ar ko. Mēs visi lietojam viedtālruņus, planšetes un daudzas citas lietas. E-veselība ir vēl viens portāls, kurā ir diezgan viegli strādāt. Ja mēs skatāmies kaut vai uz darba nespējas lapu, tie ir 3-4 klikšķi, lai to aizpildītu,” Latvijas Televīzijā paudusi Čakša.
Viņa atzīst, ka sākotnēji sistēmā var būt nepilnības, bet visas problēmas tiek pakāpeniski risinātas. Šogad jau notiek un arī nākamgad notiks apmācības mediķiem, kuriem jaunās sistēmas lietošana varētu sagādāt problēmas.
Ministrei neesot bažu par to, ka Latvija varētu zaudēt e-veselības sistēmas ieviešanai atvēlēto Eiropas Savienības finansējumu.
Taujāta par Nacionālajā veselības dienestā sākto dienesta pārbaudi saistībā ar e-veselības sistēmas ieviešanu, ministre LTV pastāstīja, ka pārbaude turpinās un tai jānoslēdzas līdz 2017.gada 16.janvārim.
www.farmacija-mic.lv