Četru gadu laikā, kopš Veselības ministrija (VM) ārstniecības personām izmaksā finanšu atbalstu par darba vietu ārpus Rīgas, kopumā kompensāciju no ES fondiem saņēmuši 1125 dažādi speciālisti. Atbalsts ieviests ar mērķi piesaistīt un motivēt mediķus strādāt reģionos – ārstniecības iestādēs, kurās iedzīvotāji var saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus kā slimnīcas, ģimenes ārstu prakses, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests u.c.
Veselības ministrijai īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” finanšu atbalstu var saņemt: ārsti – speciālisti, tajā skaitā zobārsti un ģimenes ārsti, ārstu palīgi, medicīnas māsas, māsu palīgi, vecmātes, fizioterapeiti, ergoterapeiti, zobu higiēnisti un zobārsta asistenti (zobārstniecības māsas), kā arī ģimenes ārstu prakses – ģimenes ārsts pensijas vecumā, kurš nodod praksi, un jaunais ģimenes ārsts, kurš pārņem šo praksi, lai veicinātu ģimenes ārstu paaudžu nomaiņu.
2021. gadā kopumā tika noslēgti 312 kompensācijas līgumi, tādējādi ārstniecības iestādēm dažādos reģionos piesaistīti 312 dažādi speciālisti, to vidū 67 ir ārsti, no kuriem 12 ir zobārsti, 51 ārsta palīgs, 60 medicīnas māsas. Finanšu atbalsts izmaksāts arī trim vecmātēm. Reģionos 9 jaunie ģimenes ārsti pārņēmuši ģimenes ārsta praksi, kā arī pieredzi un specifiskās zināšanas no pensijas vecuma ģimenes ārsta. Atbalsts par ģimenes ārsta prakses nodošanu ieviests, lai veicinātu ģimenes ārstu paaudžu nomaiņu un nodrošinātu veselības aprūpes nepārtrauktību pacientiem.
Pieteikumu pieņemšana Eiropas Sociālā fonda projektā plānota līdz pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. jūlijam. Specifiskā atbalsta ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 14 612 707 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums – 12 420 800 eiro un valsts budžeta finansējums – 2 191 907 eiro.
www.farmacija-mic.lv