Sākoties Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku laikam, aptiekās ievērojami pieaudzis pieprasījums pēc pretsāpju līdzekļiem, atsāpinošām ziedēm un plāksteriem. BENU Aptiekas apkopotā informācija liecina, ka pieprasījums pēc šiem produktiem vidēji pieaudzis par 20-25%. BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa norāda, ka ievērojami vairāk cilvēku vēršas aptiekās arī pēc speciālistu konsultācijām un padomiem.
Farmaceite Z.Ozoliņa skaidro, ka apmeklētāju pieplūdums aptiekās svētku dienās ir ievērojams – klienti ne tikai iegādājas zāles, bet arī vēršas pēc padoma. Galvenokārt cilvēki jautā par pareizāko izvēli noberzumu un piepampušu kāju gadījumos, kā arī par pretsāpju un dezinfekcijas līdzekļiem.
Visvairāk svētku dalībnieki jautā tieši pēc dažāda izmēra un pielietojuma plāksteriem, tādēļ dezinficējošo līdzekļu un plāksteru pārdošana no 1. līdz 4. jūlijam ir strauji augusi. Salīdzinājumā ar iepriekšējā mēneša dienas vidējiem rādītājiem, šajās dienās šo līdzekļu pārdošana pieaugusi par gandrīz 20%. Zīmīgi, ka pieprasījums pēc plāksteriem palielinās pa dienām, 4. jūlijā sasniedzot šī brīža augstāko pieaugumu (32%). Vienlaikus ir palielinājies pieprasījums arī pēc līdzekļiem brūču tīrīšanai un dezinficēšanai. Tas skaidrojams ar Dziesmu un deju svētku mēģinājumu intensitātes pieaugumu.
Savukārt drēgnais un vējainais laiks, kas sagaidījis dalībniekus svētku aktivitāšu sākumā, visticamāk, nav ievērojami veicinājis saaukstēšanās gadījumus. Saaukstēšanās līdzekļu kategorijā nav vērojams lielāks pieprasījums.
Vienlaikus farmaceite aicina svētku dalībniekus saudzēt sevi, nepārpūlēties un savlaicīgi parūpēties par savu veselību.
Avots: Tamro Baltic
06.06.2018
Man jau liekas, ka šādi aptieku stendi ir visos lielos pasākumos – Eiroaptiekas, piemēram, Sieviešu skrējienā bija. Positivusā arī kaut kāds tīkls tika redzēts. Tur jau pārsvarā reklamēšanās notiek. Tirdzniecību neesmu manījusi.
Dziesmu svētku noslēguma koncertos Mežaparkā bija izvietota telts ar Latvijas aptiekas logo, nebija laika izpētīt, ko meitenes tur dara. Aptiekām izbraukuma tirdzniecība ir aizliegta, bet medicīniskās ierīces un UB droši vien drīkst pārdot – ne aptieka , bet uzņēmums – ja pareizi saprotu. Vai šādā situācijā farmaceits ir tikai pārdevējs, jeb te bija precedents farmaceitiskās aprūpes sniegšanai ārpus aptiekas. Nez kā Veselības inspekcija uz šo raudzītos?