Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš maijā – par 2% lielāks nekā aprīlī
Zāļu patēriņš maijā – par 2% lielāks nekā aprīlī

Zāļu patēriņš maijā – par 2% lielāks nekā aprīlī

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2018. gada maijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,67 miljonus zāļu iepakojumu par 33,79 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 2% vairāk nekā šī gada aprīlī un par 2% mazāk nekā 2017. gada maijā. Vispārēja tipa aptiekām maijā tika pārdoti 3,29 miljoni zāļu iepakojumu 29,54 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 522 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles, tai skaitā 250 kompensējamo zāļu saraksta zāles, par 15,37 miljoniem eiro, kas ir par 3% vairāk nekā aprīlī.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu maijā bija 9,22 eiro ar PVN. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro.

Zāļu iepakojuma vidējā lieltirgotavas cena pa diapazoniem (€ ar PVN).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji maijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 41 medikamentam, bet cenas samazinājums deklarēts piecām zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.