Sākums » Aktuāli » Eiropas zāļu aģentūra informē par jaunumiem Covid-19 apkarošanā
Eiropas zāļu aģentūra informē par jaunumiem Covid-19 apkarošanā

Eiropas zāļu aģentūra informē par jaunumiem Covid-19 apkarošanā

Šodien, 9. septembrī, notikušajā Eiropas zāļu aģentūras (EZA) preses konferencē aģentūra ziņoja par aktualitātēm Covid-19 apkarošanas jomā.

Kā paziņoja EZA, visas Eiropā asptiprinātās Covid-19 vakcīnas pasargā no slimības smagākajām sekām – hospitalizācijas un nāves. Tāpat EZA pārstāvji norādīja – ir svarīgi, ka pilnībā vakcinēti ir pēc iespējas vairāk cilvēku.

Šobrīd EZA paātrinātā kārtībā izvērtē četru monoklonālo antivielu produktus, kas paredzēti ārstēšanai vieglas Covid-19 slimības norises gadījumā, lai pasargātu pacientus no slimības progresēšanas. EZA šobrīd arī izvērtē lietošanas (indikāciju) paplašināšanu trīs imūnmodulatoriem lietošanai cilvēkiem, kas hospitalizēti Covid-19 dēļ. Vairāk informācijas par vērtēšanas procesā esošiem līdzekļiem var skatīt šeit: https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/treatments-covid-19/covid-19-treatments-under-evaluation#covid-19-treatments-under-rolling-review-section

Ikvienas Eiropas Savienības dalībvalsts zāļu aģentūra un EZA nepārtraukti analizē saņemtos blakusparādību ziņojumus, lai atklātu jebkādu iespējamu drošuma aspektu saistībā ar Covid-19 vakcīnām. Katru mēnesi tiek publicēti pārskati par visu Covid-19 vakcīnu drošumu. Ar tiem var iepazīties šeit: https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/safety-covid-19-vaccines

Pierādījumi par vakcīnu drošumu no visas pasaules datiem liecina, ka ieguvums no Covid-19 vakcīnām ir daudzreiz lielāks nekā jebkuras iespējamās blakusparādības, ziņo EZA.

EZA ir arī apstiprinājusi papildu Covid-19 vakcīnu ražošanas vietas, lai palielinātu vakcīnu pieejamību ES dalībvalstu vakcinācijas kampaņās.

Uzņēmums “Moderna” ir sācis sniegt Eiropas Zāļu aģentūrai klīnisko pētījumu datus par Covid-19 vakcīnas trešās devas lietošanu. Paredzāms, ka arī citi ražotāji drīz varētu sniegt šādus datus. EZA šobrīd vērtē “Pfizer/BioNTech” iesniegtos datus par Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” trešās devas lietošanu vismaz 6 mēnešus pēc otrās devas cilvēkiem, kuri vecāki par 16 gadiem. Vērtējuma rezultātu Eiropas Zāļu aģentūra plāno sniegt tuvāko nedēļu laikā.

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.