Sākums » Farmācija » EZA sāk vērtēt meningiomas risku saistībā ar nomegestrolu un hlormadinonu saturošām zālēm

EZA sāk vērtēt meningiomas risku saistībā ar nomegestrolu un hlormadinonu saturošām zālēm

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir uzsākusi nomegestrolu un hlormadinonu saturošu zāļu vērtēšanu. Šīs zāles var tikt lietotas atsevišķi vai kombinācijā ar citām aktīvajām vielām dažādu ginekoloģisku slimību ārstēšanai, piemēram, amenorejas un citu menstruālā cikla traucējumu, dzemdes asiņošanas, endometriozes (slimība, kuras gadījumā dzemdes iekšējam slānim līdzīgi audi veidojas citviet ķermenī), krūšu jutīguma ārstēšanai, kā arī kā hormonaizstājterapijas vai kontracepcijas līdzeklis, skaidro Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Vērtēšanu pieprasīja Francijas zāļu aģentūra (ANSM) pēc jaunu datu saņemšanas no diviem Francijā veiktiem epidemioloģiskiem pētījumiem par sievietēm, kas lieto šīs zāles, nolūkā izpētīt meningiomas (galvas un muguras smadzenes sedzošo membrānu audzēja) attīstības risku. Šis audzējs parasti nav ļaundabīgs un netiek uzskatīts par vēzi, tomēr, ņemot vērā audzēja atrašanos galvas un muguras smadzenēs vai ap tām, retos gadījumos meningiomas var radīt nopietnas problēmas, informē ZVA.

Ņemot vērā šos jaunos datus saistībā ar meningiomas attīstības risku, EZA Farmakovigilances riska vērtēšanas komiteja (PRAC) veiks visu pieejamo pierādījumu izvērtēšanu un sniegs ieteikumus par nepieciešamību visā Eiropas Savienībā (veikt labojumus nomegestrolu un hlormadinonu saturošu zāļu reģistrācijas apliecībās.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.