Pie skatītājiem un klausītājiem nonāk jauns raidieraksts “Kas notiek Medicīnā”. Raidieraksta mērķis ir informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām.
Katrā raidījumā viesosies kāds no veselības nozares speciālistiem un, atbildot uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem, “apskatīs” notiekošo medicīnā no savas jomas skatu punkta:
– definēs tēmas problēmu, fokusu un prioritātes;
– pastāstīs par esošo situāciju valstī;
– informēs sabiedrību par iespējamiem risinājumiem un risinājumu būtību;
– atbildēs uz jautājumiem – Kas tiek darīts šobrīd? Kad tas tiks izdarīts?
– un ļoti būtiski – pastāstīs, kas mainīsies un kāds būs ieguvums sabiedrībai un ārstiem.
Raidījuma veidotāja Dace Vintere:
“Medicīnas attīstība ir ļoti būtisks jautājums ik katram no mums. Ik katrs no mums kādu reizi dzīvē ir bijis pacients. Un tādos mirkļos, mēs katrs vēlamies saņemt augstākā līmeņa atbalstu un palīdzību. Bieži vien sabiedrībā redzam maldīgu priekšstatu, ka nekas jau nemainās. Bet ikdienā, strādājot ar medicīnas IT sistēmām, redzu, cik daudz projekti tiek attīstīti, veidoti, cik dažādos veidos mēs cenšamies celt visu medicīnas nozari un līmeni kā tādu, kā arī nepārtraukti tiek domāts par sabiedrības labklājību un ērtu medicīnas pieejamību pacientiem katrā tās struktūrā. Pasaulē strauji notiek tehnoloģiju attīstība un arī mums ir jātiek šim līmenim līdzi. Jā, diemžēl viss nenotiek uzreiz, bet es uzskatu, ka sabiedrība ir vairāk jāinformē par medicīnas nozares prioritātēm, projektiem un attīstību, lai visiem kļūtu saprotamāki fokusi, posmi, kuros esam dažādos jautājumos, un taptu skaidrāks redzējums par nākotni šajā nozarē.”
Raidieraksts iznāks reizi divās nedēļās, meklē to www.kasnotiekmedicina.lv, Youtube un Spotify platformās, kā arī FB kontā “Kas notiek Medicīnā” no 24.septembra. Pirmajos raidījumos viesosies:
– Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns – par “NVD laboratorija” projektiem;
– psihiatre, medicīnas zinātņu doktore, Rīgas psiholoģijas un narkoloģijas centra Zinātniskā institūta psihiskās veselības jomā vadītāja Liene Sīle – par psihiatriju digitalizācijas laikmetā;
– gremošanas slimību centra GASTRO valdes priekšsēdētājs, ārsts gastroenterologs, Rīgas Stradiņu Universitātes Iekšķīgo slimību katedras docents Ivars Tolmanis – par gastroenteroloģiju un tās digitalizāciju nākotnē;
– PSKUS Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja Anda Nulle – par rehabilitāciju šodien un nākotnē;
– Veselības ministrijas Valsts sekretāra vietniece digitalizācijas jautājumos Aiga Balode – par Latvijas Digitālās veselības centra izveidi un tā prioritātēm;
– SIA “TapBox” līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Toms Piliksers – par pacientu pašapkalpošanās risinājumiem (reģistratoriem, stendiem), to attīstību, pielietojumu un nākotnes plāniem.
Avots: LETA