“Ikvienam mediķim profesionālajā izaugsmē ir ļoti svarīgi attīstīt praktiskās iemaņas. Mūsdienu tehnoloģijas ir tik tālu attīstījušās arī medicīnā smalkas un specifiskas manipulācijas iespējams praktizēt uz īpašām mulāžām jeb lellēm. Sadarbojoties ar Vācijas medicīnas tehnoloģiju ražotāju, Latvijas 30 jaunajiem ārstiem vienu dienu būs iespēja mācīties endoskopijas prasmes uz īpašās mulāžās,” stāsta viens no projekta iniciatoriem, bērnu ķirurgs un RSU Tālākizglītības projektu vadītājs Olafs Volrāts.
Ārsti apgūs barības vada, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas diagnostiku, trenēsies kuņģa asiņošanas apturēšanā, imitēs polipu nogriešanu zarnā un veiks biopsiju.
Īpašā lelle jeb mulāža veidota no tādiem materiāliem, kas maksimāli līdzīgi imitē cilvēka iekšējo gremošanas orgānu sistēmu.
Ik gadu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā speciālisti veic aptuveni 3500 endoskopijas izmeklējumu.
Apmācību projektu organizē divu Latvijas universitāšu – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātes kopīgais apmācību centrs “Doctors’ Safe Train” sadarbībā ar RSU Tālākizglītības fakultāti un Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centru. Mācības atbalsta BKUSs vadība un BKUS Endoskopijas nodaļas vadošie speciālisti.
www.farmacija-mic.lv