Lai mazinātu administratīvo slogu un sekmētu vienlīdzības principu lēmumu pieņemšanā, Nacionālā veselības dienesta (NVD) konsultatīvajā padomē turpmāk vairs nebūs padomes priekšsēdētāja amata pozīcija, otrdien lēma valdībā.
Līdzšinējie noteikumi paredzēja, ka padomes priekšsēdētājs ir veselības ministrs. Amata galvenā funkcija bija vadīt padomes sēdes, tāpat priekšsēdētājam piederēja izšķirošā balss lēmumu pieņemšanā.
Turpmāk sēžu nodrošinājuma pienākumus pildīs kāds no NVD konsultatīvās padomes locekļiem, par kuru iepriekš padomes dalībnieki vienosies. Lēmumi tiks pieņemti ar vienkāršu balsu vairākumu. Izvirzītā NVD konsultatīvās padomes sēdes vadītāja pilnvaru laiks būs nosakāms uz vienu gadu.
Tādējādi Veselības ministrija (VM) iecerējusi sadalīt priekšsēdētāja amata pienākumus starp padomes biedriem, nodrošinot vienlīdzīgāku visu biedru lomu un iesaisti padomes darbā. VM ieskatā, tas veicinās lielāku savstarpējo vienlīdzību un efektīvāku darba procesu.
Vienlaikus Ministru kabinetam padomes sastāvu vairs nenāksies apstiprināt ik pēc trim gadiem, tādējādi tiks samazināts administratīvais slogs, informē VM.
Noteikts, ka pirmais sēdes vadītāja amatam izvirzītais kandidāts būs VM pārstāvis. Turpmāk jebkuram sēdes vadītājam būs iespēja arī atteikties no amata, izvirzot citu pārstāvi savā vietā.
Padomē strādā pārstāvji no VM, Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, kā arī darba devēju organizācijām, kas pārstāvētas Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē (NTSP). Tāpat padomes locekļi var būt darbinieku organizācijas un arodbiedrības, kas pārstāvētas NTSP. Padomē līdzdarboties var arī Latvijas Pašvaldību savienības, biedrības vai pacientu interešu pārstāvoši nodibinājumi, kā arī Latvijas Ārstu biedrības pārstāvji.
NVD konsultatīvās padomes mērķis ir iesaistīt sabiedrības pārstāvjus veselības aprūpei piešķirtā valsts finansējuma izlietojuma uzraudzībā, kā arī veicināt valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, atbalstot dienesta darbību veselības aprūpes finansēšanas jomā.
Avots: LETA