Pēc zāļu ražotāja “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildnes Signes Balderes-Sildedzes aiziešanas no padomes akcionāru sapulce jaunas padomes ievēlēšanai netiks sasaukta, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks.
Viņš sacījis, ka “Olainfarm” rīkojās tā, kā ir noteikts Komerclikumā. “Ārkārtas akcionāru sapulci var sasaukt valde pēc savas iniciatīvas. Mēs ar valdi to pārrunājām un tādas iniciatīvas nebūs, jo padome ir lemttiesīga un kvorums ir. Kvorumam pietiek ar trīs cilvēkiem un pašlaik padomē ir četri. Līdz ar to padome var pilnvērtīgi strādāt,” atzīmējis Rebenoks.
“Olainfarm” padomes priekšsēdētājs papildinājis, ka sapulci var sasaukt arī padome. “Pēc padomes domām tas nav nepieciešams, jo padome ir lemttiesīga. Ja Signe Baldere-Sildedze ir izteikusi savu piekrišanu darboties padomē un nedēļas laikā nav atnākusi ne uz vienu padomes sēdi un tad pārdomājusi, tad tā ir viņas izvēle. Vēl viens variants, kā var sasaukt akcionāru sapulci, ir, ja to pieprasa 5% akciju turētāju. Tas ir arī vienīgais iespējamais pieprasījums, jo, kā jau minēju, tad padome un valde to nedarīs. Tā ir teorētiska iespēja,” skaidrojis Rebenoks.
Viņš atzīmējis ka pašlaik padome redz, ka tirgus Balderes-Sildedzes aiziešanas laikā no padomes ir reaģējis pozitīvi, jo “brīdī, kad viņa par to paziņoja, akciju cena ir pieaugusi”. “Viņas aiziešana padomes darbu nav ietekmējusi, jo, kā jau teicu, viņa padomē nemaz nav sākusi darboties,” atzinis “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs.
Jautāts, vai, balstoties uz Komerclikumu, kurā noteikts, ka publiskās akciju sabiedrības padomē ir jābūt vismaz pieciem locekļiem, nevarēs apstrīdēt jebkuru padomes lēmumu, Rebenoks atbildējis noraidoši, jo “Olainfarm” pārvaldes struktūra atbilst Komerclikumam. “Saskaņā ar statūtiem “Olainfarm” padomē tiešām ir jābūt pieciem locekļiem. Viņi arī akcionāru sapulcē bija ievēlēti. Taču šis likuma pants ir jāsaprot kontekstā ar citiem pantiem, kuri nosaka lēmumu pieņemšanai nepieciešamo kvorumu. Šobrīd tas ir atbilstošs likumam,” skaidrojis “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs.
Viņš atzīmējis, ka akcionāru struktūra uzņēmumā var būt arī sadrumstalota. “No mazākuma akcionāriem padomē vienmēr var būt pat vairāki locekļi. Ja katrs liks galdā atlūgumu un tādēļ nekavējoties būs jāsasauc akcionāru sapulces, tad katru mēnesi mums būs jāsēž akcionāru sapulcēs. Tas nav normāli. Tādēļ arī citos uzņēmumos ir šāda pieredze,” uzsvēris Rebenoks.
“Tālu nav jāiet – arī zāļu ražotājs “Grindeks” ir publiska akciju sabiedrība un jau četrus gadus tur padomē darbojas četri locekļi. Galvenais ir, lai būtu kvorums un padome būtu lemttiesīga. Akcionāriem ir tiesības izvirzīt savus kandidātus padomē un, ja tādi netiek izvirzīti, tad cik ir, tik ir. Mēs gājām to ceļu, ka SIA “Olmafarm”, kuram pieder 42% “Olainfarm” akciju, izvirzīja piecus kandidātus, tajā skaitā Signi. Nu ja viņa nevēlas darboties, tad viņa nevēlas darboties. Tas neiespaido uzņēmuma darbu, jo uzņēmums strādā un viss ir kārtībā,” teicis “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs.
Kā ziņots, Baldere-Sildedze no otrdienas, 11.septembra, atstājusi padomes locekļa amata. Mediju paziņojumā Baldere-Sildedze norādījusi, ka amatu atstājusi, jo “uzskata par neiespējamu turpināt darbu “Olainfarm” padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā”.
Tāpat ziņots, ka Baldere-Sildedze un “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu.