Sākums » Farmācija » “Olainfarm” dividendēs maksās 0,32 eiro par akciju
“Olainfarm” dividendēs maksās 0,32 eiro par akciju

“Olainfarm” dividendēs maksās 0,32 eiro par akciju

Zāļu ražotājs AS “Olainfarm” dividendēs no pagājušajā gadā gūtās peļņas maksās 0,32 eiro par akciju, aģentūrai  LETA pavēstīja uzņēmumā, informējot par akcionāru sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Atbilstoši akcionāru lēmumam dividendēs no 2019.gadā gūtās peļņas tiks izmaksāti 4 507 224,96 eiro. Kopumā “Olainfarm” pērn guva peļņu 22,239 miljonu eiro apmērā.

Tāpat akcionāri pieņēma zināšanai valdes un padomes ziņojumu par 2019.gada darbības rezultātiem, kā arī ar nepieciešamo balsu vairākumu pieņēma lēmumu par Revīzijas komitejas nolikuma atcelšanu. Akcionāru sapulcē tika apstiprināta arī uzņēmuma padomes un valdes atalgojuma politika.

“Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš uzsvēra, ka pagājušā gada finanšu rezultāti ir vēsturiski labākie koncerna darbības vēsturē. Tāpēc atbilstoši “Olainfarm” apstiprinātajai dividenžu politikai, valde redz iespēju izmaksāt dividendes 20% apmērā no uzņēmuma peļņas.

“Tā ir laba ziņa akcionāriem un liecina par sekmīgu uzņēmuma darbību. Tāpat uzkrātie naudas līdzekļi nodrošina iespēju turpināt finansēt ieguldījumus pamatlīdzekļos, kā arī veikt investīcijas klīniskajos pētījumos. Paldies akcionāriem par atkārtoti doto uzticību – kopā ar vadības komandu turpināsim darīt visu iespējamo, lai “Olainfarm” īstenotu izvirzīto mērķi un iekļūtu Centrālās un Austrumeiropas lielāko ražotāju “Top 10″ definētajās terapeitiskajās jomās,” norādīja Bērziņš.

Jau iepriekš “Olainfarm” revīzijā konstatēja, ka 2017.gada sākumā bijušās “Olainfarm” amatpersonas uzņēmuma vārdā noslēdza darījumu ar Kiprā reģistrētu uzņēmumu “Banestar Management Limited”, kas “Olainfarm” radīja zaudējumus vairāku miljonu eiro apmērā. Aizdomīgie darījumi veikti no 2017.gada 2.janvāra līdz 2019.gada 4.aprīlim. Akcionāri izskatīja un apstiprināja prasības celšanu pret atbildīgajām personām, kuras ir bijušas iesaistītas šī līguma slēgšanā, turpināšanā (neizbeigšanā), tā faktiskās izpildes nepietiekamā kontrolē, un saimnieciskuma nenodrošināšanā.

Par citiem darba kārtībā esošajiem punktiem lēmumi netika pieņemti, jo to apstiprināšanai pietrūka “Olainfarm” statūtos noteiktā kvoruma, jo lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” pilnvarotais pārstāvis, izmantojot savas akcionāra tiesības, balsojumā nepiedalījās. Viņš uzsvēra, ka akcionāre Nika Saveļjeva, kas bija ierosinājusi papildu dienas kārtības jautājumus, nav sniegusi detalizētākus skaidrojumus par šo izmaiņu mērķi, pamatojumu un nepieciešamību, kā arī akcionāriem nav atklāti potenciālie padomes un revīzijas komitejas amatu kandidāti.

“Olainfarm” akcionāru kārtējā sapulcē pēc akcionāres Saveļjevas ierosinājuma bija plānots lemt par vairāku valdes locekļu pilnvaru ierobežošanu, kā arī par uzņēmuma padomes nomaiņu, lai gan iespējamie padomes locekļu kandidāti netika minēti.

Saveļjeva rosināja veikt izmaiņas “Olainfarm” statūtos, nosakot, ka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs pārstāv sabiedrību atsevišķi, bet pārējiem valdes locekļiem ir tiesības pārstāvēt sabiedrību kopā ar vismaz diviem citiem valdes locekļiem.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*