AS “Olainfarm” valdes locekle un uzņēmuma akcionāres Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve Signe Baldere-Sildedze pauž šaubas par pārējo divu Valērija Maligina mantinieču – Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas – akciju patiesajiem īpašniekiem, nacionālai informācijas aģentūrai LETA pavēstījusi Baldere-Sildedze.
“Vērtējot Saveļjevas un viņas pārstāvju publiskos izteikumus un atklātībā nonākušos faktus, rodas jautājums, kas patiesībā stāv aiz Saveļjevas un Irinas Maliginas un kā interesēs viņas rīkojas,” paudusi Baldere-Sildedze.
Kā “Olainfarm” akcionāres Annas Emīlijas Maliginas likumiskā pārstāve, Baldere-Sildedze paudusi uzskatu, ka “Olainfarm” šobrīd ir izveidots ilgtspējīgs pārvaldības modelis, ko apliecina 2019.gada finanšu rezultāti, kas ir veiksmīgākie “Olainfarm” koncerna gandrīz 48 gadu pastāvēšanas vēsturē.
“Pārskatīt valdes locekļu pilnvaras ir akcionāres Saveļjevas ierosinājums. Pēdējā gada laikā ir pilnveidota uzņēmuma pārvaldība, tajā skaitā noteikts valdes locekļu kompetenču sadalījums, kā arī lēmumu pieņemšanas kārtība uzņēmumā. Tik lielam uzņēmumam kā “Olainfarm” ir jābūt darboties spējīgam, turklāt jāatceras, ka valdes locekļi ir atbildīgi par savu darbību. Vērtējot esošo “Olainfarm” pārvaldības modeli un finanšu rezultātus, neredzu nekādu pamatu šādam ierosinājumam,” paudusi Baldere-Sildedze.
Viņa norādījusi, ka Saveļjeva un viņas juridiskie pārstāvji iesniegtajā akcionāru kārtējās sapulces, kas sasaukta 22.septembrī plkst.10.00, lēmumprojektā par papildu jautājumu iekļaušanu nav norādījuši, ko piedāvā ievēlēt uzņēmuma padomē, neskatoties uz to, ka labas korporatīvās pārvaldības principi, kurus “Olainfarm” ir apņēmusies ievērot, paredz, ka informācijai par padomes locekļu kandidātiem būtu jābūt pieejamai visiem uzņēmuma akcionāriem vismaz 14 dienas pirms sapulces.
“Manā rīcībā nav šādas informācijas, tomēr vērtējot Saveļjevas pēdējā laika darbības, man rodas jautājums, kas patiesībā stāv aiz Saveļjevas un kādas ir šo personu intereses. Man jau vairāk nekā gadu nav izdevies sazināties ar Saveļjevu un man nav zināma viņas atrašanās vieta. Viņas intereses it kā pārstāv viņas vīra tēvs Andrejs Saveļjevs, kurš šobrīd ir arī “Olainfarm” padomes loceklis. Sanāk, ka pēc Saveļjevas ierosinājuma viņa rosina sava vīra tēva atcelšanu no padomes locekļa amata,” skaidrojusi Baldere-Sildedze.
Attiecībā uz mirušā Valērija Maligina mantinieču strīdu Baldere-Sildedze norādīja, ka vairākkārtēji mēģinājusi radušos konfliktu risināt sarunu ceļā visām mantiniecēm apsēžoties pie viena galda – bez starpniekiem un konsultantiem, tomēr tas neesot izdevies. “Pašlaik man rodas iespaids, ka pie sarunu galda būtu jāaicina nevis Irina Maligina un Saveļjeva, bet personas, kurām viņas, visticamāk, nodevušas sev piederošās uzņēmuma akcijas,” uzsvērusi Baldere-Sildedze.
Viņa arī piebildusi, ka atbilstoši Komerclikumam prasību pret “Olainfarm” bijušajiem valdes locekļiem, kas bijuši iesaistīti 2017.gada 2.janvāra līguma slēgšanā ar Kiprā reģistrēto “Banestar Management Limited”, ceļ un uztur “Olainfarm” padome. Tādējādi 22.septembrī “Olainfarm” akcionāri arī tiks iepazīstināti ar plānoto prasību.