Uzņēmuma SIA “Olmafarm” pārstāvji norāda, ka ir pārsteigti par “Black Duck Invest” (BDI) un jurista Mārtiņa Kvēpa paziņojumiem presē par BDI naudas pārskaitījumu SIA “Olmafarm”. Kā ziņo uzņēmums, šis ir kārtējais mēģinājums izkrāpt “Olmafarm” piederošās “Olainfarm” akcijas, jo “Olmafarm” nekad nav pārdevis sev piederošās “Olainfarm” akcijas šim čaulas uzņēmumam. Turklāt “Olmafarm” kontos nekādi naudas līdzekļi neesot ienākuši, uzsver uzņēmums. Un, pat ja nauda tiktu pārskaitīta, tas nekādā veidā nelegalizētu BDI īstenoto krāpniecības mēģinājumu, paziņojumā presei norāda “Olmafarm”.
Tāpat uzņēmums norāda, ka par Milanas Beļevičas parakstīto līgumu, ko viņa parakstīja, vairs nebūdama “Olmafarm” amatpersona, un uz kuru atsaucas BDI, ir uzsākts kriminālprocess un notiek aktīva izmeklēšana. Līgumu Milana Beļeviča parakstījusi kā privātpersona, un tas “Olmafarm”nav saistošs. Turklāt saistībā ar šo kriminālprocesu aizturēta ne vien Milana Beļeviča, bet arī Čehijas pilsoņi, BDI pārstāvji Vojteks Kačena un Tibors Bokors. “Olmafarm” ziņo, ka kriminālprocesa ietvaros ir noteikts aizliegums BDI iegūt “Olmafarm” piederošās “Olainfarm” akcijas, turklāt saistībā ar darījumu BDI ir cietuši sakāvi jau vairāk nekā desmit tiesvedībās Latvijas un Čehijas tiesās.
“Olmafarm” apliecina, ka nav saņēmusi nekādus naudas līdzekļus savos kontos ne vakar, ne šodien. Taču, pat ja šie naudas līdzekļi ienāktu uzņēmuma kontā, “Olmafarm” tos nepieņemtu.
“Krāpšanas ceļā veiktais mēģinājums iegūt akcijas nav legalizējams, izdarot naudas pārskaitījumu. Pēc šādas loģikas jebkurš reideris varētu nolemt ko un par cik vēlas iegādāties – viltotu līgumus, ieskaitītu kontā viltotā līgumā norādīto naudas summu un paziņotu, ka darījums ir likumīgs,” paziņojumā presei uzsver “Olmafarm”.
Tieši tāpēc, ja nauda tomēr ienāktu “Olmafarm” kontā, uzņēmums to ieskaitītu Valsts Kasē un vērstos Finanšu izlūkošanas dienestā, lai šī institūcija veiktu šo līdzekļu pārbaudi.
Tikpat aplami esot paziņojumi par līdzdalības iegūšanu AS “Olainfarm” – lai kāda persona iegūtu balsstiesības biržas uzņēmumā, tās ir jāsaņem no esoša akcionāra, taču SIA “Olmafarm” nav parakstījusi nekādus dokumentus par balsstiesību nodošanu BDI.
“Olmafarm” izsaka nožēlu, ka BDI un Mārtiņš Kvēps turpina maldināt sabiedrību un pauž nepatiesu informāciju par notikumiem, kas skar vienu no lielākajiem Rīgas biržā kotētajiem uzņēmumiem.