Sākums » Jaunākie raksti » Birža 14.oktobrī apturēs tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām
Birža 14.oktobrī apturēs tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām

Birža 14.oktobrī apturēs tirdzniecību ar “Olainfarm” akcijām

Biržas “Nasdaq Riga” valde pieņēmusi lēmumu no 14. oktobra tirdzniecības sesijas sākuma apturēt tirdzniecību ar zāļu ražotājas AS “Olainfarm” akcijām, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz “Olainfarm” iesniegumu, kurā tas lūdz apturēt tirdzniecību ar uzņēmuma akcijām, jo 14. oktobrī ir sasaukta “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulce, kuras darba kārtībā ir iekļauts jautājums par akciju izslēgšanu no regulētā tirgus.

Uzņēmums lūdz tirdzniecību apturēt līdz brīdim, kad tiks publiskota informācija par ārkārtas akcionāru sapulces norisi un pieņemtajiem lēmumiem.

Biržas lēmums par tirdzniecības atjaunošanu tiks paziņots atsevišķi.

Jau ziņots, ka jautājums par “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus un citi jautājumi darba kārtībā iekļauti pēc akcionāra SIA “Olmafarm”, kas pārstāv 42,56% no “Olainfarm” pamatkapitāla, pieprasījuma.

“Olainfarm” valde vērš akcionāru uzmanību, ka akcionāram, kurš šajā jautājumā balsojis “par”, var rasties tiesiskas sekas, tas ir, pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam.

Tikmēr veselības uzņēmumu grupas “Repharm” mātesuzņēmums AS “AB City”, ņemot vērā plānoto “Olainfarm” akcionāru sapulces lēmumu par akciju izslēgšanu no biržas, ievietojis biržā akciju pirkšanas uzdevumu par cenu 9,26 eiro, kas tiks uzturēts, līdz sāksies obligātā akciju atpirkšana.

Paziņojumā biržai teikts, ka “AB City” kontrolē ir 48,1% no “Olainfarm” balsstiesībām, un saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu pirms akciju izslēgšanas no regulēta tirgus ir jāveic obligāta akciju atpirkšana.

Pēc “AB City” aprēķiniem akciju atpirkšanas cena būs 9,26 eiro par katru akciju.

Tomēr Finanšu kapitāla un tirgus komisija (FKTK) atļāva “AB City” izteikt “Olainfarm” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu, jo “AB City” uz netiešas līdzdalības pamata bija ieguvusi no “Olainfarm” akcijām izrietošās balsstiesības, kas veidoja 30,85% no balsstiesīgo akciju kopskaita. “AB City” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā un papildus izsludinātajā akciju pārdošanas iespējā palielināja līdzdalību “Olainfarm” kapitālā līdz 48,1%.

Tikmēr Čehijas uzņēmums “Black Duck Invest” apgalvo, ka no “Olmafarm” nopircis 42,56% “Olainfarm” akciju un kļuvis par lielāko “Olainfarm” akcionāru, taču policija izmeklē aizdomas, ka darījums patiesībā ir krāpšana. “Black Duck Invest” paziņojis, ka ir izpildījis akciju pārdošanas un pirkšanas līgumā ar “Olmafarm” ietvertās saistības un atbilstoši līguma noteikumiem pārskaitījis bankas norēķinu kontā pirkuma maksas daļu par akcijām – 30 miljonus eiro. Atbilstoši līgumam nauda par 42,5% “Olainfarm” akcijām ir deponēta bankas kontā, līdz otra darījuma puse izpildīs savas saistības, pārskaitot akcijas. Pēc 30 miljonu eiro pārskaitīšanas “Black Duck Invest” ir nosūtījis paziņojumu FKTK par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu “Olainfarm”.

“Black Duck Invest” pārstāvis Vojtehs Kačena apgalvo, ka tas nozīmē, ka “Black Duck Invest” ir ieguvis visas ar nopirktajām akcijām saistītās un no tām izrietošās tiesības, tostarp balsstiesības “Olainfarm” akcionāru sapulcē.

Savukārt uzņēmuma SIA “Olmafarm” pārstāvji norāda, ka ir pārsteigti par “Black Duck Invest” (BDI) un jurista Mārtiņa Kvēpa paziņojumiem presē par BDI naudas pārskaitījumu SIA “Olmafarm”. Kā ziņo uzņēmums, šis ir kārtējais mēģinājums izkrāpt “Olmafarm” piederošās “Olainfarm” akcijas, jo “Olmafarm” nekad nav pārdevis sev piederošās “Olainfarm” akcijas šim čaulas uzņēmumam. Turklāt “Olmafarm” kontos nekādi naudas līdzekļi neesot ienākuši, uzsver uzņēmums. Un, pat ja nauda tiktu pārskaitīta, tas nekādā veidā nelegalizētu BDI īstenoto krāpniecības mēģinājumu, paziņojumā presei norāda “Olmafarm”.

Tāpat uzņēmums norāda, ka par Milanas Beļevičas parakstīto līgumu, ko viņa parakstīja, vairs nebūdama “Olmafarm” amatpersona, un uz kuru atsaucas BDI, ir uzsākts kriminālprocess un notiek aktīva izmeklēšana. Līgumu Milana Beļeviča parakstījusi kā privātpersona, un tas “Olmafarm”nav saistošs. Turklāt saistībā ar šo kriminālprocesu aizturēta ne vien Milana Beļeviča, bet arī Čehijas pilsoņi, BDI pārstāvji Vojteks Kačena un Tibors Bokors. “Olmafarm” ziņo, ka kriminālprocesa ietvaros ir noteikts aizliegums BDI iegūt “Olmafarm” piederošās “Olainfarm” akcijas, turklāt saistībā ar darījumu BDI ir cietuši sakāvi jau vairāk nekā desmit tiesvedībās Latvijas un Čehijas tiesās.

“Olmafarm” apliecina, ka nav saņēmusi nekādus naudas līdzekļus savos kontos ne vakar, ne šodien. Taču, pat ja šie naudas līdzekļi ienāktu uzņēmuma kontā, “Olmafarm” tos nepieņemtu.

“Krāpšanas ceļā veiktais mēģinājums iegūt akcijas nav legalizējams, izdarot naudas pārskaitījumu. Pēc šādas loģikas jebkurš reideris varētu nolemt ko un par cik vēlas iegādāties – viltotu līgumus, ieskaitītu kontā viltotā līgumā norādīto  naudas summu un paziņotu, ka darījums ir likumīgs,” paziņojumā presei uzsver “Olmafarm”.

Tieši tāpēc, ja nauda tomēr ienāktu “Olmafarm” kontā, uzņēmums to ieskaitītu Valsts Kasē un vērstos Finanšu izlūkošanas dienestā, lai šī institūcija veiktu šo līdzekļu pārbaudi.

Tikpat aplami esot paziņojumi par līdzdalības iegūšanu AS “Olainfarm” – lai kāda persona iegūtu balsstiesības biržas uzņēmumā, tās ir jāsaņem no esoša akcionāra, taču SIA “Olmafarm” nav parakstījusi nekādus dokumentus par balsstiesību nodošanu BDI.

“Olmafarm” izsaka nožēlu, ka BDI un Mārtiņš Kvēps turpina maldināt sabiedrību un pauž nepatiesu informāciju par notikumiem, kas skar vienu no lielākajiem Rīgas biržā kotētajiem uzņēmumiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.