Sākums » Jaunākie raksti » Pasaules dzirdes dienā nodrošinās bezmaksas dzirdes pārbaudes un speciālistu konsultācijas
Pasaules dzirdes dienā nodrošinās bezmaksas dzirdes pārbaudes un speciālistu konsultācijas

Pasaules dzirdes dienā nodrošinās bezmaksas dzirdes pārbaudes un speciālistu konsultācijas

Lai pievērstu uzmanību dzirdes veselības nozīmei un tās pieejamībai, Latvijā lielākais Surdotehniskās palīdzības centrs Pasaules dzirdes dienā, 3.martā, nodrošinās bezmaksas dzirdes pārbaudes savās pakalpojumu sniegšanās vietās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Daugavpilī, kā arī piedāvās klātienes un attālinātas speciālistu konsultācijas visā Latvijā.

Tiešsaistes speciālistu konsultāciju mērķis ir veicināt plašāku sabiedrības iesaisti dzirdes veselības saglabāšanā, nodrošinot profesionālu atbalstu arī tiem, kuriem nav iespēju apmeklēt centru klātienē.

Centra apmeklētājiem būs iespēja ne tikai uzzināt, kā pareizi kopt dzirdes aparātus, bet arī iepazīties ar jaunākajiem dzirdes aparātu modeļiem un citiem surdotehniskajiem palīglīdzekļiem, kas būtiski uzlabo ikdienas dzīves kvalitāti cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Lai pieteiktos bezmaksas dzirdes pārbaudei vai saņemtu eksperta konsultāciju attālināti vai klātienē, nepieciešams veikt iepriekšēju pierakstu.

Surdotehniskās palīdzības centra valdes locekle Inese Immure uzsver: “Dzirdes aprūpe sākas ar izpratni un attieksmes maiņu – mūsu spēja dzirdēt nākotnē ir tieši atkarīga no tā, cik atbildīgi par to rūpējamies šodien. Pieredze rāda, ka lielu daļu dzirdes zuduma gadījumu var novērst ar preventīviem pasākumiem un savlaicīgu diagnostiku. Tieši tāpēc Pasaules dzirdes dienas mērķis ir stiprināt sabiedrības izpratni par dzirdes veselību un mudināt cilvēkus rīkoties tās saglabāšanai. Tas ietver ne tikai drošu klausīšanās paradumu ievērošanu un regulāru dzirdes pārbaudi, bet arī izpratni par veselības faktoriem, kas var ietekmēt dzirdi. Vienlaikus ir būtiski nodrošināt pilnvērtīgu atbalstu tiem, kuri dzīvo ar dzirdes traucējumiem, palīdzot viņiem piekļūt nepieciešamajiem resursiem un tehnoloģijām, kas veicina iekļaušanos sabiedrībā.”

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka līdz 2030.gadam vairāk nekā 500 miljoni cilvēku saskarsies ar nopietniem dzirdes traucējumiem, kas prasīs specializētu rehabilitāciju. Turklāt jauniešu vidū pieaug dzirdes veselības riski – saskaņā ar PVO datiem vairāk nekā miljards jauniešu ir pakļauti dzirdes zuduma riskam ilgstošas skaļu trokšņu iedarbības dēļ, piemēram, klausoties mūziku ar augstu skaļuma līmeni vai spēlējot videospēles. Savlaicīga diagnostika, sistemātiska profilakse un atbilstošu dzirdes palīglīdzekļu lietošana var būtiski mazināt dzirdes zuduma progresēšanu un uzlabot dzīves kvalitāti.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*